Scores

FIFA : World Cup Qualification - Central America

TBritish Virgin Islands0 - 3Guatemala0-2TAnguilla0 - 4Suriname0-1TBahamas1 - 7Trinidad & Tobago0-4TBelize0 - 4Nicaragua0-1TAruba0 - 2Curacao0-0TCayman Islands1 - 0Antigua & Barbuda0-0

FIFA : World Cup Qualification - Africa

TCameroon4 - 1Cape Verde3-1TGambia5 - 1Seychelles1-1

Espagne : Segunda Liga

TOviedo0 - 0Eibar0-0

Allemagne : League 5 OberLiga

TRostocker FC4 - 1Tennis Borussia Berlin2-0TLichtenberg 474 - 2TSG Neustrelitz2-1TRSV Eintracht 19491 - 0Eintracht Mahlsdorf0-0TGoppinger SV2 - 0Turk Gucu Friedberg0-0TMagdeburg Am1 - 2VFC Plauen0-1TBudissa Bautzen4 - 3VfB Krieschow2-1TVfB Auerbach1 - 1Germania Halberstadt0-0TFSV Union Furstenwalde1 - 2SC Staaken1-0TDynamo Schwerin2 - 2Tasmania Gropiusstadt0-1

Hollande : League 3

TSC Genemuiden2 - 1 ET: 2-2 Pen: 4-3Blauw Geel2-1TExcelsior Maassluis1 - 1 ET: 1-0Harkemase Boys1-1

Brésil : Brasileirao Serie B

TAmazonas AM2 - 1Brusque0-0TGuarani0 - 1Operario Ferroviario PR0-1

Brésil : Brasileiro Serie C

TFigueirense1 - 1ABC Natal1-0TFerroviaria SP0 - 0Aparecidense GO0-0TLondrina (PR)2 - 0Sampaio Correa (MA)1-0

Brésil : Brasileirao Serie D

TEC Santo Andre0 - 0Pouso Alegre/MG0-0TNova Iguacu1 - 0Real Noroeste1-0TAudax RJ0 - 0Ipatinga0-0TTrem-AP1 - 1Manauara0-0TAltos/PI1 - 1Maranhao0-0TUniclinic AC CE2 - 0Santa Cruz RN1-0TJuazeirense BA1 - 0Sergipe (SE)0-0TPatrocinense MG2 - 1EC Sao Jose SP2-1TNovo Hamburgo RS1 - 1Hercilio Luz SC1-0TSerra ES1 - 2Portuguesa RJ1-1TConcordia SC1 - 2Avenida RS1-1TAmerica Natal RN1 - 0Iguatu CE0-0TPorto Velho/RO5 - 1Sao Raimundo (RR)2-1TCS Esportivo AL2 - 0Petrolina PE2-0THumaita AC0 - 3Princesa AM0-1TAnapolis1 - 1Uniao Rondoniense(MT)1-0TAgua Santa0 - 2Costa Rica MS0-1TMixto EC3 - 0Capital TO1-0TCRAC (GO)0 - 0Real Brasil DF0-0

Argentine : CUP

TCA Platense0 - 0 ET: 0-0 Pen: 4-5CA Huracan0-0

Argentine : League 2

TTristan Suarez2 - 1Agropecuario de Carlos Casares0-1TAlmagro2 - 2Gimnasia Mendoza2-0TDefensores de Belgrano1 - 0Gimnasia yTiro1-0TCA San Miguel1 - 0Quilmes0-0TAll Boys1 - 0Atletico Atlanta1-0TTemperley3 - 0Dep. Moron1-0TCA Brown Adrogue0 - 0Nueva Chicago0-0

USA : MLS

TNew England1 - 0New York0-0TKansas2 - 1Seattle1-1TMinnesota Utd FC1 - 1Dallas1-1TSaint Louis City0 - 0Portland0-0

USA : USL Championship

TCharleston Battery0 - 0Pittsburgh Riverhounds0-0TRhode Island FC0 - 2Detroit City0-1TLouisville City FC2 - 1Carolina RailHawks1-0TTulsa Roughneck2 - 1San Antonio0-0TMemphis 9011 - 1Colorado Springs Switchbacks FC1-1TNew Mexico1 - 0Hartford Athletic0-0TMonterey Bay FC0 - 2Sacramento Republic0-0TOakland Roots1 - 0Tampa Bay Rowdies0-0TLas Vegas Lights FC3 - 1Sao Jose PoA RS Women's1-1TArizona United SC2 - 1Los Angeles Blues1-0

USA : USL League Two

TBlackwatch Rush1 - 2Vermont Green FC0-2TProject 51O1 - 1Academica SCLive*Cleveland Force0 - 0Kings Hammer FCLive*San Francisco Glens0 - 0Marin FC LegendsTSouthern Soccer Academy2 - 0Birmingham Legion B2-0TUtah Avalanche1 - 1Colorado Rush1-0TNew Jersey Copa0 - 3FC Motown II0-2TCharlottesville Blues3 - 2Northern Virginia FC1-1TSt. Petersburg FC4 - 1Swan City SC0-0TChristos FC1 - 2Lionsbridge FC1-1TFort Wayne2 - 2Buffalo(USA)2-1TDayton Dutch Lions0 - 4Toledo Villa0-3TBoston City3 - 2Pathfinder FC1-2TThe Villages3 - 1Brooke House FC2-0TCharlotte Independence II3 - 1North Carolina(U23)0-1TMichigan Bucks2 - 0Midwest United FC1-0TFlorida Elite1 - 4NONA FC0-1TReading Utd0 - 3Ocean City Noreasters0-1TCarolina Dynamo3 - 0West Virginia United1-0TPatuxent FA1 - 2Virginia Beach United1-2TSC United Bantams0 - 1Wake FC0-0TSpringfield ASC0 - 4Westchester Flames0-0TSouth Bend Lions2 - 2Lansing City0-2TAlmere City FC Am0 - 1AHFC Royals0-1TLittle Rock Rangers1 - 0Hattiesburg FC0-0TBoston4 - 0Black Rock FC2-0TChicago City SC1 - 5Sueno FC1-3THouston FC4 - 3Hill Country Lobos0-2TDothan United SC0 - 0Asheville City SC0-0TMississippiBrilla0 - 2Louisiana Krewe FC0-1TManhattan SC7 - 3Cedar Stars Rush2-1TBallard FC3 - 4Tacoma Stars2-1TUnited PDX1 - 0Midlakes United0-0TAMSG FC3 - 2FC Tucson0-2

USA : National Premier Soccer League

Live*Michigan Rangers0 - 0Akron CityTVirginia Dream2 - 2Grove Soccer United1-2Live*California Odyssey0 - 0El Farolito SC

Danemark : League 3

TIF Lyseng2 - 2Young Boys Football Development1-1TVanlose IF1 - 3Vejgaard B0-2

Danemark : League 4

TGlostrup FK2 - 1Bronshoj1-0TB 1913 Odense2 - 2Vinder Vatanspor-VRITFjordager IF0 - 4RingkobingTDalum0 - 2Varde_IFTFrederikssund IK2 - 3Tarnby FFTOdder IGF3 - 1Marienlyst2-0TTarup Paarup IF2 - 1Hobro B0-0TGreve5 - 2B 73 SlagelseTKFUM Roskilde1 - 3Ledoje Smorum FodboldTViby4 - 4OKS2-2TAB Tarnby2 - 1VB 19680-0TB 1909 Odense2 - 0VorupTHedensted BK1 - 2Aalborg BK Am.THerlev IF2 - 2RingstedTSkjold2 - 2Sundby BK1-0

Finlande : Veikkausliiga

TKuopion4 - 1Oulu1-0TEIF1 - 0Gnistan0-0

Finlande : Ykkönen

TTurku2 - 0Jippo Joensuu0-0TSalPa2 - 2KTP Kotka1-1

Finlande : Kakkonen Group A

TGrankulla IFK3 - 1FC Kiffen1-0

Finlande : Kakkonen Group B

THJS Akatemia2 - 1Inter Turku B1-1TIlves Tampere II1 - 2TPV0-2TEBK Espoo1 - 0FC Ilves-Kissat0-0TVantaa1 - 1Tampere Utd0-1

Finlande : Kakkonen Group C

TSpartak1 - 2OTP0-0TSJK Akatemia B2 - 3Narpes Kraft1-1TTP-471 - 0JPS0-0TOps0 - 1Jakobstads Bollklubb0-0

Norvège : League 2 - A

TBrann B1 - 1Sotra1-0JervvsKvik HaldenTEik-Tonsberg2 - 1Floy Flekkeroy IL1-0

Norvège : League 2 - B

TGrorud IL2 - 3Strommen1-0TGjovik Lyn0 - 1Skeid0-1TStrindheim IL1 - 2Stjordals Blink1-0TTromsdalen4 - 1Kjelsas IL1-1

Norvège : League 3 - A

TArdal3 - 4Stord IL3-1TAskoy FK3 - 1Djerv 19192-0TBjarg7 - 0Loddefjord3-0TFK Haugesund B2 - 3Os Turn Fotball1-2TForde IL3 - 2Fana1-1TSandvikens3 - 1Floro2-1

Norvège : League 3 - B

TBrodd1 - 0FK Vidar1-0TSandnes B7 - 0Vigor2-0TOdd Grenland B3 - 2Mandalskameratene1-2TStaal Jorpeland2 - 0Pors Grenland1-0

Norvège : League 3 - C

TGamle Oslo2 - 0Askollen1-0TNordstrand3 - 0Flint1-0TBaerum2 - 2Ullern1-1TAsker Fotball4 - 2KFUM Oslo B2-1

Norvège : League 3 - D

TVerdal5 - 0Surnadal3-0TMelhus3 - 0Sao Jose Dos Campos Women's0-0TByasen1 - 2Nardo FK1-1TRosenborg B3 - 0Orkla1-0

Islande : League 1

TUMF Afturelding4 - 3Dalvik Reynir2-1

Islande : League 2

TFjardabyggd Leiknir3 - 1Haukar0-0TKormakur1 - 0KF Gardabaer1-0TVikingur Olafsvik2 - 0KF Fjallabyggdar1-0

Islande : League 3

TSindri0 - 3Augnablik0-1TEllidi1 - 1Magni0-0

Suède : Division 1 Norra

TFBK Karlstad3 - 5Assyriska FF Sodertalje2-4TFriska Viljor2 - 1Pitea IF1-0

Suède : Division 1 Södra

TTvaakers IF0 - 2Ariana0-1TEskilsminne IF3 - 0Norrby IF3-0TFalkenberg1 - 0FC Rosengard1-0TOnsala BK1 - 0Lunds BK1-0

Biélorussie : Premier League

TFC Molodechno5 - 0FC Belshina Babruisk3-0TBATE-2 Borisov0 - 0Kommunalnik Slonim0-0TDinamo-2 Minsk0 - 2FK Lida0-0TDnepr Rogachev2 - 0Volna Pinsk1-0TShakhter Soligorsk II2 - 0Belarus(U17)2-0

Chine : First League

TDalian Zhixing2 - 1Wuxi WuGou1-1TAnhui Litian2 - 4SuZhou Jinfu1-2TDongguan United1 - 1Jiangxi Liansheng0-1TYunNan YuKun4 - 1Hebei Kungfu2-0TQingdao Red Lions3 - 2Yanbian Longding1-1

Chine : League 2

TLangfang Glory City3 - 2Wuhan Chufengheli FC3-0TGuangxi Hengchen1 - 0ShangYu Pterosaur FC1-0TGuangzhou Power4 - 1Guangxi Lanhang2-0THuan Xiangtao1 - 0Shanghai Port B1-0TRizhao Yuqi0 - 0BeiJing Tech0-0

Nigeria : League 1

TKatsina United4 - 0Gombe Utd3-0TKano Pillars1 - 1Niger Tornadoes0-0TPlateau Utd2 - 0Kwara Utd1-0

Lituanie : 1 Lyga

TAtmosfera Mazeikiai3 - 2Garliava1-1THegelmann Litauen B0 - 4Babrungas0-2TTauras Taurage5 - 0Siauliai B2-0

Pologne : League 4

TMamry Gizycko1 - 0Dobre Miasto0-0TUnia Solec Kujawski0 - 3Pogon Nowe Skalmierzyce0-2TMKS Kluczbork2 - 2LKS Goczalkowice Zdroj0-1TSokol Kleczew3 - 1Cartusia KartuzyTCzarni Polaniec1 - 0Podhale Nowy0-0TAvia Swidnik0 - 1Podlasie Biala Podlaska0-1TCarina Gubin3 - 1Gwarek Tarnowskie Gory2-1TChelmianka Chelm2 - 2Orleta Radzyn P1-0TElana Torun0 - 3Stolem Gniewino0-3TFlota Swinoujscie2 - 1KP Starogard Gdanski2-0TJagiellonia Bialystok B2 - 1Pelikan Lowicz1-1TGarbarnia Krakow2 - 2KSZO Ostrowiec0-0TGKS Wikielec7 - 0Concordia Elblag2-0TBelchatow3 - 2Legia Warszawa B2-1TLuzino4 - 3Blekitni Stargard Szczecinski2-1TKarpaty Krosno0 - 1Wisloka Debica0-1TKarkonosze J. Gora2 - 5Slask Wroclaw B1-1TLechia Tomaszow Mazowiecki0 - 5Olimpia Zambrow0-2TNotec Czarnkow1 - 5Zawisza Bydgoszcz0-2TLechia Zielona Gora1 - 0Rakow Czestochowa B1-0TLZS Starowice Dolne1 - 3Odra Byt. OdrzaNski0-1TPogon Grodzisk Mazowiecki3 - 0Unia Skierniewice2-0TRekord Bielsko2 - 1Gornik Polkowice1-1TSleza Wroclaw1 - 0Gornik Zabrze II1-0TSokol Sieniawa1 - 2KS Wiazownica1-1TUnia Turza Slaska2 - 0Warta Gorzow Wielkopolski0-0TWarta Sieradz0 - 2Mławianka Mława0-0TWislanie Jaskowice3 - 1Unia Tarnow0-1TLKS Lomza3 - 0Pilica Białobrzegi2-0TUnia Swarzedz3 - 0Pogon Szczecin II1-0TUrsus Warszawa2 - 0KS Blonianka Blonie0-0

Slovaquie : League 3 West

TMalacky3 - 0Podkonice1-0TNove Mesto2 - 6MFK Banska Bystrica2-3TOK castkovce2 - 0Jednota Banova1-0TFK Belusa0 - 0Slovan Duslo Sala0-0TZTS Dubnica3 - 1Banik Lehota pod Vtacnikom2-1TGalanta0 - 1MFK Lokomotiva Zvolen0-1TSKF Sered0 - 0Raca Bratislava0-0TVelke Ludince2 - 2VTJ Martin2-0

Ukraine : League 2

TMetal. Zaporizhye0 - 4UCSA0-1TZvyahel NV1 - 0Khust City0-0

Colombie : Primera A

TAtletico Bucaramanga1 - 0Independiente Santa Fe0-0

Equateur : League 2

TCSD Vargas Torres0 - 1Cuniburo0-1TManta0 - 0CD River Plate0-0

Paraguay : League 2

TClub Fernando de la Mora2 - 012 de Junio VH0-0TAtletico Colegiales0 - 1Resistencia SC0-1

Uruguay : First Division

TLiverpool P.0 - 1Miramar Misiones0-1TRacing Club Montevideo2 - 1Atletico Fenix1-1TWanderers2 - 0CA Penarol1-0TDep. Maldonado0 - 2Defensor Sporting0-1

Uruguay : Second Division

TColon FC(URU)0 - 2CS Cerrito0-0

CONMEBOL : Libertadores

TGremio1 - 1Estudiantes0-0

CONMEBOL : Copa Sudamericana

TInternacional1 - 0Delfin SC0-0

Japon : League CUP

TKataller Toyama1 - 2Sapporo0-1TFC Machida Zelvia2 - 2Cerezo Osaka2-2

Japon : J-League2

TBlaublitz Akita1 - 1Roasso Kumamoto0-1TEhime1 - 0Mito Hollyhock1-0TShimizu1 - 0Fujieda MYFC0-0TTokushima Vortis0 - 1Yokohama0-1TKofu1 - 1Sendai1-1TTochigi SC1 - 1Thespa Kusatsu Gunma0-1TRenofa Yamaguchi1 - 2JEF Utd Ichihara0-1TYamagata0 - 0Oita Trinita0-0

Japon : J-League 3

TAC Nagano Parceiro4 - 0Yokohama SCC2-0TFC Ryukyu1 - 0Imabari0-0TNara Club2 - 1SC Sagamihara1-1TGainare Tottori0 - 4Matsumoto Yamaga0-2TFC Gifu1 - 5Azul Claro Numazu0-0TFukushima Utd FC2 - 0Vanraure Hachinohe1-0TKamatamare Sanuki0 - 1Osaka FC0-0TZweigen Kanazawa0 - 1Omiya0-1

République de Corée : League 3

TMokpo City2 - 0Busan Transpor Tation0-0TDaegu FC II1 - 2Yangpyeong1-1TSiheung City2 - 1Incheon Korail1-1TGyeongju KHNP1 - 1Hwaseong1-0TUlsan Citizen1 - 2Paju Citizen1-0

Australie : FFA Cup Qualifiers

TO'Connor Knights4 - 2Monaro Panthers2-1

Australie : Brisbane Capital League 1

TWestern Spirit4 - 0Acacia Ridge1-0TRedcliffe PCYC4 - 1Newmarket SFC1-1TBrisbane Knights8 - 2Springfield United6-0TNorth Pine1 - 2Centenary Stormers1-2

Maroc : League 2

TAssociation Sale2 - 1Raja de Beni Mellal1-0TChabab Ben Guerir0 - 0OCK Olympique de Khouribga0-0TChabab Atlas Khenifra1 - 3Stade Marocain du Rabat1-1TCODM Meknes3 - 0JSM Jeunesse Sportive El Massira1-0TIttifaq Marrakech0 - 0Racing Casablanca0-0TDifaa El Jadida0 - 0KAC Marrakech0-0TRCOZ Oued Zem0 - 1Olympique Dcheira0-1TUSM Oujda1 - 0Wydad Fez0-0

Afrique du Sud : Premier Division

TBaroka0 - 0Richards Bay0-0

Tunisie : League 2

TA.S Ariana1 - 2ES Hamam-Sousse0-1TCroissant Msaken0 - 2AS Oued Ellil0-1TCS Tabarka2 - 0Jendouba Sport1-0TES Rades0 - 1Kalaa Sport0-1TJeunesse Sportive Omrane5 - 2J.S. Kairouanaise3-0

Monde : Friendly

TSan Marino(U21)0 - 0Gibraltar(U21)0-0TBrunei Darussalam1 - 0Sri Lanka0-0TSlovenia1 - 1Bulgaria1-1TSwitzerland1 - 1Austria1-1TSweden0 - 3Serbia0-1TMoldova3 - 2Cyprus1-0THungary3 - 0Israel3-0TPortugal1 - 2Croatia0-1TMalta(U21)1 - 0Belarus(U21)0-0TDenmark3 - 1Norway2-0TBelgium3 - 0Luxembourg1-0TArgentina(U23)4 - 0Paraguay(U23)3-0TSpain5 - 1Northern Ireland4-1Live*Chile(U20)0 - 0Australia(U20)TUSA1 - 5Colombia0-2TMexico2 - 3Brazil0-1

Monde : Club Friendlies

Live*Sydney Universiteti0 - 0South Coast Flame FCTHurstville FC4 - 2Bankstown United2-2TInner West Hawks5 - 1Gladesville Ryde Magic2-1TShakhtyor Soligorsk1 - 1Slutsksakhar Slutsk1-1TDinamo Minsk4 - 0Torpedo Minsk3-0TFK Isloch Minsk1 - 2Smorgon0-0TFeyenoord Reserve2 - 0FC Twente Enschede Reserve1-0TSloboda3 - 1NK Vis Simm-Bau2-0TRio Branco ES0 - 0Vitoria(ES)0-0TPortuguesa RJ Youth2 - 1Volta Redonda(U20)0-1TCentro Oeste0 - 0Anapolina GO0-0TCA Trinidad2 - 1Atletico Colon Junior1-1TWing Yee FT2 - 1Yuen Long FC1-0
FIFA FIFA World Cup Qualification - Central America
British Virgin Islands0 - 3TerminésGuatemala