Scores
Betting
English
English (UK)
Italiano
Français
Türkçe
Русский
Português
Português/Brasil
Srpski
Kiswahili
Ελληνικά
Serie A
Classifiche
Serie B
Premier League
Ligue 1
Premier League
FA Cup
La Liga
Serie A
Bundesliga
Ligue 1
Italia
OFC
Brasile
FIFA
Francia
Germania
Inghilterra
Olanda
Portogallo
Russia
Scozia
Spagna
Turchia
UEFA
AFC
Albania
Algeria
Argentina
Armenia
Australia
Austria
Azerbaijian
Belgio
Bielorussia
Bolivia
Bosnia Erzegovina
Bulgaria
CAF
Camerun
Cile
Cina
Cipro
Colombia
CONMEBOL
Croazia
Danimarca
Egitto
El Salvador
Equador
Estonia
Finlandia
Galles
Georgia
Giappone
Grecia
Indonesia
Iran
Irlanda
Irlanda del Nord
Islanda
Israele
Kenya
Lettonia
Lituania
Macedonia
Malta
Marocco
Messico
Mondo
Nigeria
Nord e Centro America
Norvegia
Paraguay
Perù
Polonia
Qatar
Repubblica Ceca
Repubblica Coreana
Romania
Saudi Arabia
Serbia
Slovacchia
Slovenia
Sud Africa
Svezia
Svizzera
Syria
Tunisia
Ucraina
Uganda
Ungheria
Uruguay
USA
Venezuela
Scores
Betting
Risultati
22 Gennaio 2022 Risultati Calcio
Ieri
Oggi
Live
Finita
Presto
Scelto
Domani
Italia
:
Serie A
FT
Genoa
0 - 0
Udinese
0-0
FT
İnter
2 - 1
AC Venezia
1-1
FT
Lazio
0 - 0
Atalanta
0-0
Italia
:
Serie B
FT
Alessandria
2 - 0
Benevento
1-0
FT
Brescia
1 - 1
Ternana
1-1
FT
Spal
0 - 0
Pisa
0-0
FT
AC Monza
1 - 0
Reggina
0-0
FT
Como
1 - 1
Crotone
1-1
FT
Cosenza Calcio 1914
1 - 3
Ascoli
0-1
FT
Perugia
0 - 1
Pordenone Calcio SSD
0-0
Italia
:
Lega Pro C1-B
FT
Virtus Entella
4 - 0
Gubbio
2-0
FT
Cesena
0 - 0
Viterbese
0-0
FT
Modena
2 - 0
Fermana
1-0
FT
Pescara
4 - 2
Montevarchi
3-1
FT
Reggiana
3 - 1
Pistoiese
2-1
FT
Vis Pesaro
0 - 2
Teramo
0-2
FT
Pontedera
0 - 5
Ancona
0-2
Inghilterra
:
Premier League
FT
Everton
0 - 1
Aston Villa
0-1
FT
Leeds United
0 - 1
Newcastle
0-0
FT
Brentford
1 - 2
Wolves
0-0
FT
Man United
1 - 0
West Ham
0-0
FT
Southampton
1 - 1
Man City
1-0
Inghilterra
:
Championship
FT
Bristol City
3 - 2
Cardiff City
1-1
FT
Nottm Forest
2 - 1
Derby County
0-0
FT
Swansea City
1 - 0
Preston
0-0
FT
Birmingham
2 - 1
Barnsley
1-0
FT
Bournemouth
0 - 1
Hull City
0-0
FT
Blackpool
1 - 0
Millwall
0-0
FT
Coventry
1 - 2
QPR
0-1
FT
Reading
3 - 4
Huddersfield
3-3
FT
Sheff Utd
2 - 0
Luton
0-0
FT
Stoke City
2 - 3
Fulham
1-2
FT
West Brom
3 - 0
Peterborough
0-0
Inghilterra
:
League 1
FT
Charlton
2 - 0
Fleetwood
0-0
FT
Ipswich
2 - 1
Stanley
1-1
FT
Cambridge United
1 - 0
Crewe
1-0
FT
Burton Albion
1 - 1
AFC Wimbledon
0-0
FT
MK Dons
0 - 1
Doncaster
0-1
FT
Morecambe
3 - 2
Wycombe
1-1
FT
Oxford
3 - 2
Sheff Wed
1-1
FT
Plymouth
1 - 2
Lincoln City
1-0
FT
Rotherham
1 - 0
Cheltenham
1-0
FT
Shrewsbury
0 - 1
Bolton
0-0
FT
Sunderland
1 - 0
Portsmouth
1-0
FT
Wigan Athletic
3 - 2
Gillingham
2-0
Inghilterra
:
League 2
FT
Swindon Town
1 - 1
Bristol Rovers
1-1
FT
Barrow
1 - 3
Mansfield
1-2
FT
Crawley Town
0 - 1
Tranmere
0-0
FT
Forest Green
3 - 0
Carlisle
1-0
FT
Harrogate Town
3 - 0
Oldham
1-0
FT
Hartlepool
1 - 1
Stevenage
0-0
FT
Leyton Orient
0 - 0
Port Vale
0-0
FT
Sutton United
0 - 0
Northampton
0-0
FT
Rochdale
0 - 0
Bradford City
0-0
FT
Salford City
0 - 3
Colchester
0-2
FT
Scunthorpe
0 - 1
Newport County
0-0
FT
Walsall
0 - 2
Exeter City
0-1
Inghilterra
:
Conference
FT
Altrincham
1 - 2
Torquay
1-1
FT
Boreham Wood
1 - 1
Weymouth
1-1
FT
Chesterfield
0 - 0
Aldershot Town
0-0
FT
Grimsby Town
1 - 2
Bromley
1-1
FT
Solihull Moors
5 - 0
Dover Athletic
4-0
FT
Maidenhead Utd
1 - 0
Halifax Town
1-0
FT
Woking
2 - 0
Wealdstone
1-0
FT
Yeovil Town
1 - 2
Wrexham
1-0
FT
Dagenham Red
0 - 2
Stockport
0-2
Inghilterra
:
National League North
FT
AFC Fylde
2 - 1
Guiseley
2-1
FT
Telford
5 - 0
Darlington
1-0
FT
Alfreton
0 - 1
Blyth Spartans
0-0
FT
Brackley Town
0 - 0
Chorley
0-0
FT
Bradford Park Avenue
2 - 1
Kettering
1-0
FT
Curzon Ashton
4 - 3
Chester FC
2-0
FT
Farsley Celtic
0 - 4
Hereford
0-1
FT
Gateshead
3 - 1
Leamington
1-0
FT
Gloucester City
0 - 1
Southport
0-1
FT
Kidderminster
3 - 0
York City
2-0
FT
Spennymoor Town
1 - 1
Boston Utd
1-1
Inghilterra
:
National League South
FT
Dartford
2 - 2
Hampton & Richmond
2-1
FT
Bath City
2 - 1
Eastbourne Borough
2-0
FT
Billericay Town
1 - 1
Havant and Waterlooville
0-0
FT
Dorking
5 - 1
Ebbsfleet
1-0
FT
Dulwich Hamlet
4 - 1
Concord Rangers
2-0
FT
Hungerford Town
2 - 1
Chelmsford City
1-1
FT
St Albans City
0 - 0
Maidstone United
0-0
FT
Tonbridge Angels
1 - 1
Hemel Hempstead Town
1-1
FT
Welling Utd
0 - 1
Oxford City
0-0
Inghilterra
:
Northern Premier League
FT
Scarborough
2 - 0
Grantham Town
2-0
FT
Ashton Utd
1 - 0
Lancaster City
1-0
FT
Atherton Collieries
1 - 1
Stafford Rangers
1-0
FT
Matlock Town
2 - 1
Bamber Bridge
1-0
FT
Basford Utd
1 - 0
Nantwich Town
0-0
FT
FC Utd of Manchester
2 - 1
Stalybridge Celtic
1-0
FT
Hyde
1 - 2
Whitby Town
1-0
FT
Mickleover Sports
2 - 1
Witton Albion
1-0
FT
Morpeth Town
3 - 0
Buxton
0-0
FT
Radcliffe Borough
2 - 0
Gainsborough Trinity
1-0
FT
Warrington Town AFC
1 - 2
South Shields
1-2
Inghilterra
:
Southern Premier League
FT
Beaconsfield SYCOB
0 - 1
Taunton Town
0-1
FT
Dorchester Town
1 - 2
Chesham Utd
1-0
FT
Hendon
3 - 2
Poole Town
2-0
FT
Gosport Borough
3 - 1
Harrow Borough
1-0
FT
Kings Langley
1 - 1
Farnborough Town
1-0
FT
Salisbury City
0 - 0
Weston Super Mare
0-0
FT
Merthyr Town
2 - 3
Metropolitan Police
1-3
FT
Swindon Supermarine
6 - 1
Walton Casuals
2-0
FT
Truro City
2 - 1
Hayes Yeading
0-0
FT
Wimborne Town
1 - 0
Tiverton Town
1-0
FT
Yate Town
2 - 1
Hartley Wintney
2-1
Inghilterra
:
Southern League Central Division
FT
Needham Market
3 - 1
Hitchin Town
1-1
FT
Stourbridge
1 - 0
Royston Town
0-0
FT
Alvechurch
1 - 2
Rushden&Diamonds
1-2
FT
Banbury Utd
1 - 2
Redditch Utd
0-1
FT
Barwell
2 - 0
Leiston
2-0
FT
Coalville Town
4 - 0
Bromsgrove Rovers
0-0
FT
Hednesford Town
3 - 0
Peterborough Sports
2-0
FT
Lowestoft Town
0 - 3
Nuneaton
0-1
FT
Rushall Olympic
4 - 1
Biggleswade Town
1-0
FT
Stratford Town
1 - 0
Tamworth
0-0
Inghilterra
:
Isthmian League
FT
Bishop's Stortford
4 - 1
East Thurrock Utd
2-0
FT
Bognor Regis Town
2 - 0
Potters Bar Town
0-0
FT
Bowers & Pitsea
0 - 1
Merstham
0-0
FT
Cheshunt
1 - 2
Horsham
1-1
FT
Cray Wanderers
5 - 4
Carshalton Athletic
3-3
FT
Folkestone Invicta
1 - 0
Wingate & Finchley
0-0
FT
Haringey Borough
2 - 3
Leatherhead
1-2
FT
Kingstonian
3 - 5
Enfield Town
1-3
FT
Lewes
2 - 2
Brightlingsea Regent
2-1
FT
Margate
3 - 1
Corinthian Casuals
1-0
FT
Worthing
1 - 1
AFC Hornchurch
0-0
Inghilterra
:
Northern Division 1
FT
Kidsgrove Athletic
1 - 0
Warrington Rylands
FT
Workington
4 - 0
Newcastle Town
Live*
Stocksbridge Park Steels
0 - 0
Worksop Town
Inghilterra
:
Southern Division 1
FT
Biggleswade Utd
2 - 1
Waltham Abbey
Spagna
:
La Liga
FT
Levante
0 - 2
Cadiz
0-1
FT
Villarreal
3 - 0
Mallorca
2-0
FT
Sevilla
2 - 2
Celta
0-2
FT
Atl. Madrid
3 - 2
Valencia
0-2
Spagna
:
Segunda Liga
FT
Zaragoza
0 - 0
Valladolid
0-0
FT
Fuenlabrada
3 - 2
Las Palmas
1-1
FT
Malaga
0 - 5
Ibiza Eivissa
0-1
Spagna
:
Segunda B, Group 1
FT
Leganes B
4 - 0
UC Ceares
3-0
FT
Marino de Luanco
0 - 0
Real Aviles
0-0
FT
Bergantinos
0 - 1
Union Langreo
0-0
Spagna
:
Segunda B, Group 2
FT
Burgos Promesas
2 - 0
CD Ardoi
0-0
FT
UD Mutilvera
1 - 0
UD Logrones B
1-0
FT
SD Laredo
0 - 1
Sestao
0-0
Germania
:
Bundesliga
FT
Leverkusen
5 - 1
Augsburg
2-0
FT
M. Gladbach
1 - 2
Union Berlin
1-1
FT
Greuther Furth
2 - 1
Mainz
1-0
FT
Freiburg
2 - 0
Stuttgart
1-0
FT
Hoffenheim
2 - 3
Dortmund
1-1
FT
Bochum
2 - 2
Koln
1-2
Germania
:
Bundesliga II
FT
Hansa Rostock
0 - 0
Heidenheim
0-0
FT
Ingolstadt
0 - 2
Darmstadt
0-1
FT
Paderborn
3 - 4
Werder Bremen
2-1
FT
Aue
0 - 5
Schalke
0-2
Germania
:
League 3
FT
Wurzburger Kickers
1 - 2
SV Waldhof Mannheim
0-1
FT
Braunschweig
1 - 0
Hallescher
0-0
FT
Kaiserslautern
2 - 0
Berliner Viktoria 1889
1-0
FT
Viktoria Koln
5 - 2
SC Verl
0-1
FT
Wehen
0 - 0
Osnabruck
0-0
Germania
:
Regionalliga West
FT
Aachen
3 - 0
SV Lippstadt
1-0
FT
M. Gladbach II
1 - 4
Schalke II
1-0
FT
SV Straelen
0 - 0
Bonner sc
0-0
FT
SC Wiedenbrück
5 - 1
Uerdingen
0-0
FT
Koln Am.
1 - 0
RW Oberhausen
0-0
Germania
:
Regionalliga North-East
FT
Carl Zeiss Jena
2 - 3
FC Lokomotive Leipzig
0-1
Francia
:
Ligue 1
FT
Brest
2 - 0
Lille
1-0
FT
Lens
0 - 2
Marseille
0-1
Francia
:
Ligue 2
FT
Amiens
3 - 0
Guingamp
0-0
FT
Bastia
0 - 0
Toulouse
0-0
FT
Dijon
1 - 0
Quevilly
0-0
FT
Dunkerque
0 - 0
Sochaux
0-0
PPD
Grenoble
P - P
Chamois Niortais
FT
Le Havre
0 - 0
Rodez Aveyron
0-0
Francia
:
CFA - Group A
FT
Blois F.41
1 - 0
Saint Malo
1-0
FT
Chartres
1 - 0
Romorantin
FT
Guingamp B
0 - 5
Vitre
0-2
FT
Chateaubriant
1 - 1
Granville
1-0
FT
FC Rouen
1 - 1
Poissy As
1-0
FT
St Pryve St Hilaire
2 - 1
Plabennec
0-1
FT
Lorient B
1 - 1
Versailles 78
1-1
FT
Vannes OC
1 - 4
Caen B
1-2
Francia
:
CFA - Group B
FT
Haguenau
3 - 2
Epinal
2-2
FT
Lens B
0 - 1
ST Maur Lusitanos
0-0
FT
Stade Reims II
0 - 0
Sainte Genevieve Sports
0-0
FT
Auxerre B
1 - 2
Belfort ASM
0-1
FT
Bobigny A.C.
1 - 0
SC Schiltigheim
0-0
FT
Gobelins
2 - 1
Entente Sannois
1-1
Francia
:
CFA - Group C
FT
Jura Sud Foot
1 - 0
Frejus Saint-Raphael
FT
Lyonnais B
0 - 1
Martigues
0-1
FT
Grasse
0 - 0
Monaco B
0-0
FT
Olympique de Marseille B
0 - 5
Saint-Priest
FT
Louhans-Cuiseaux
1 - 0
Lyon la Duchere
0-0
FT
Marignane Gignac
2 - 0
GFA Rumilly Vallieres
2-0
Francia
:
CFA - Group D
FT
Andrezieux
1 - 2
Les Herbiers
0-2
FT
Yzeure AS
0 - 0
FC Bergerac
0-0
FT
Angouleme
4 - 1
Mont-de-Marsan
FT
Canet Roussillon
0 - 2
Bourges
FT
Colomiers
0 - 0
Angers II
0-0
FT
FC Nantes B
0 - 0
Le Puy Foot 43 Auvergne
0-0
FT
Chamalieres
1 - 2
Montpellier B
1-2
Olanda
:
Eredivisie
FT
Vitesse
1 - 3
Gröningen
0-1
FT
Alkmaar
0 - 0
Cambuur
0-0
FT
Heerenveen
0 - 1
Zwolle
0-1
FT
Willem II
0 - 1
Twente
0-1
Olanda
:
League 2
FT
Emmen
2 - 0
Breda
2-0
Scozia
:
FA CUP
FT
Auchinleck Talbot
0 - 5
Hearts
0-2
FT
Aberdeen
3 - 0
Edinburgh City
2-0
FT
Ayr Utd
0 - 2
St Mirren
0-2
FT
Banks O'Dee
0 - 3
Raith Rovers
0-0
FT
Dumbarton
0 - 1
Dundee
0-0
FT
Clydebank FC
2 - 2
ET: 1-2
Annan
1-1
FT
Livingston
1 - 0
Ross County
1-0
FT
Kilmarnock
1 - 1
ET: 0-1
Dundee Utd
1-1
FT
Partick Thistle
1 - 0
Airdrie Utd
1-0
FT
Peterhead
2 - 2
ET: 0-0 Pen: 5-3
East Kilbride
2-1
FT
Kelty Hearts
0 - 0
ET: 1-0
St Johnstone
0-0
FT
Arbroath
3 - 0
Darvel
1-0
FT
Motherwell
0 - 0
ET: 2-1
Morton
0-0
FT
Alloa
1 - 2
Celtic
0-2
Scozia
:
Championship
FT
Dunfermline
1 - 1
Inverness Ct
0-1
Scozia
:
League 1
FT
East Fife
0 - 2
Falkirk
0-0
FT
Clyde
1 - 1
Queen's Park
0-0
Scozia
:
League 2
FT
Cowdenbeath
0 - 1
Stranraer
0-0
Portogallo
:
Primeira Liga
FT
Moreirense
0 - 2
Santa Clara
0-1
FT
Desportivo de Tondela
2 - 3
Vizela
2-1
FT
Sporting Lisbon
1 - 2
Braga
1-0
Portogallo
:
League 2
FT
Vilafranquense
4 - 3
Nacional Madeira
2-2
FT
Varzim
1 - 0
Academica
0-0
Turchia
:
Super League
FT
Y.Malatyaspor
1 - 1
Beşiktaş
0-0
FT
Adana Demirspor
5 - 0
Fatih Karagümrük
1-0
FT
Sivasspor
1 - 1
Fenerbahçe
0-1
FT
Başakşehir
1 - 2
Göztepe
0-1
Turchia
:
Second League
FT
Manisa BB Spor
3 - 1
Gençlerbirliği
0-1
FT
Umraniyespor
2 - 1
Menemen Bld.Spor
1-0
FT
Altınordu
0 - 5
İstanbulspor
0-1
FT
Ankaragücü
2 - 1
Denizlispor
0-0
Turchia
:
2. Lig Red Group
FT
Bayburt Oz.Id.Genclik
0 - 0
Turgutluspor
0-0
FT
Osmanlıspor
1 - 1
Nigde Bld.Spor
0-0
FT
Corum Bld.Spor
1 - 2
Ergene Velimese
1-2
FT
Bodrumspor
1 - 0
Diyarbakirspor
0-0
FT
Duzyurtspor
1 - 0
İnegölspor
1-0
FT
Kahramanmaras
0 - 0
Etimesgut Belediye Spor
0-0
FT
Sarıyer
4 - 1
Sakaryaspor
0-1
FT
Sivas 4 Eylul Bld.
2 - 1
Serik Belediyespor
0-0
Turchia
:
2. Lig Beyaz Group
FT
Pazarspor
1 - 0
Nazilli Bld.Spor
0-0
FT
Konya Şekerspor
0 - 4
Isparta Davrazspor
0-2
FT
Ş.Urfaspor
2 - 0
Eskişehirspor
0-0
FT
Tire 1922 Spor
2 - 2
Akhisar Bld.Spor
1-1
FT
Erzincan Refahiyespor
2 - 1
Tarsus İd.Yurdu
0-1
FT
Amed SK
1 - 1
Kirsehir Belediyespor
1-0
FT
Kirklarelispor
1 - 0
Ankara Demirspor
1-0
Turchia
:
Third League Group 1
FT
Catalca Spor
1 - 0
Kelkit Belediye Hurriyet
1-0
Turchia
:
Third League Group 2
FT
Sile Yildizspor
1 - 1
Yeilyurt Belediyespor
0-1
Brasile
:
Catarinense 1
FT
Chapecoense
1 - 0
Barra SC
1-0
FT
Camboriu SC
1 - 0
Prospera Criciuma
0-0
FT
Concordia SC
0 - 0
Brusque
0-0
Brasile
:
Pernambucano
FT
Nautico
3 - 0
Ibis/PE
2-0
Brasile
:
Piauiense 1
FT
Oeirense/PI
1 - 0
EC Flamengo PI
0-0
FT
Parnahyba PI
1 - 1
4 de Julho (PI)
0-0
Brasile
:
Tocantinense
FT
Interporto FC
1 - 0
Palmas (TO)
0-0
FT
Gremio Sao-Carlense Youth
2 - 1
Araguacema TO
2-0
FT
Capital TO
2 - 1
Tocantinopolis
1-1
Brasile
:
Copa do Nordeste
FT
Regatas
1 - 0
Recife
1-0
Argentina
:
Verano Cup
FT
Talleres Cordoba
0 - 1
San Lorenzo
0-0
Cipro
:
League 1
FT
AEP Paphos
0 - 1
Apollon Limassol
0-0
FT
Ae Limassol
1 - 0
E. Achnas
0-0
Cipro
:
League 2
FT
Alki Oroklini
2 - 0
Othellos Athienou
0-0
FT
ASIL Lysi
1 - 1
F.C. Akritas Chlorakas
0-0
FT
Enosis Neon Paralimni
1 - 0
Nea Salamina
1-0
FT
Onisillos Sotira
1 - 2
Ermis Aradippou
1-1
Belgio
:
Jupiler
FT
Kortrijk
1 - 1
AS Eupen
0-1
FT
K.F.C.O.Wilrijk
3 - 1
Oh Leuven
2-1
FT
Sint Truiden
3 - 1
Seresien
1-1
FT
Charleroi
0 - 0
Gent
0-0
Belgio
:
League 2
PPD
Westerlo
P - P
KMSK Deinze
Romania
:
Liga 1
FT
Chindia Targoviste
0 - 0
CS Voluntari
0-0
FT
CS Universitatea Craiova
1 - 0
Rapid Bucuresti
1-0
Grecia
:
Super League
FT
Ofi
2 - 4
Panaitolikos Agrinio
1-2
FT
Ionikos
0 - 1
Panathinaikos
0-1
Grecia
:
League 2
FT
Almopos
3 - 0
Olympiakos Piraeus II
1-0
FT
Niki Volou
0 - 2
Apollon Larissas
0-1
FT
Xanthi
0 - 3
Veria
0-1
Irlanda del Nord
:
League 1
FT
Ballymena Utd
1 - 0
Warrenpoint Town
1-0
FT
Coleraine
3 - 0
Carrick Rangers
2-0
FT
Dungannon Swifts
3 - 1
Portadown
1-0
FT
Linfield
2 - 0
Glenavon Lurgan
0-0
Irlanda del Nord
:
IFA Championship
FT
Knockbreda Parish
2 - 2
Ballyclare Comrades
1-1
FT
Dergview
3 - 1
Institute
2-0
FT
Harland & Wolff Welders
1 - 2
Queen's University
0-2
FT
Ballinamallard Utd
0 - 2
Newry City
0-0
FT
Dundela
0 - 0
Loughgall
0-0
Galles
:
Premier Leagues
FT
UWIC Inter Cardiff
0 - 0
Bala Town
0-0
FT
Barry Town AFC
0 - 1
Flint Town Utd
0-0
FT
Newtown AFC
1 - 1
Haverfordwest County
0-1
Malta
:
League 1
FT
Balzan Youths
2 - 2
Hamrun Spartans
2-0
FT
Mosta
1 - 1
Hibernians
0-1
FT
Gudja Utd
1 - 0
Sliema Wanderers
1-0
Malta
:
League 2
FT
San Gwann
4 - 1
Lija Athletic
2-1
FT
Naxxar Lions
1 - 0
St. George's
0-0
FT
St. Andrews
0 - 0
Pieta Hotspurs
0-0
FT
Zejtun Corinthians
4 - 0
Rabat Ajax
2-0
Israele
:
League 1
FT
Hapoel Natzrat Illit
0 - 1
Hapoel Haifa
0-1
FT
Maccabi Tel Aviv
2 - 2
Maccabi Netanya
2-1
FT
Hapoel Hadera
2 - 0
Hapoel Ironi Kiryat
1-0
FT
Maccabi Haifa
1 - 1
Hapoel Katamon Jerusalem
0-0
Israele
:
League 4
Live*
Maccabi Ahva Sha"ab
0 - 0
Hapoel Ironi Karmiel
FT
Hapoel Segev Shalom
0 - 1
Hapoel Yeroham
0-0
FT
Roei Heshbon Tel Aviv
2 - 3
Hapoel Pardesiyah Noam
1-2
FT
SC Ramla
1 - 5
MS Jerusalem
0-3
Kenya
:
Premier League (KPL)
Bandari FC
v
AFC Leopards SC
Bidco United
v
Ulinzi Stars Nakuru
PPD
Gor Mahia
P - P
Nairobi City Starsundefined
Albania
:
League 1
FT
Partizani Tirana
0 - 0
Kastrioti Kruje
0-0
FT
Teuta Durres
2 - 4
KF Laci
1-1
Albania
:
League 2
FT
KS Bylis
1 - 0
Beselidhja
FT
Lushnja KS
2 - 0
KF Maliqi
FT
Burreli
1 - 1
Terbuni Puke
FT
Turbina Cerrik
0 - 1
Besa Kavaje
0-1
PPD
Pogradeci
P - P
Butrinti Sarande
FT
Erzeni
1 - 1
Apolonia Fier
PPD
KS Korabi Peshkopi
P - P
Tomori Berat
FT
FK Vora
3 - 1
Shkumbini Peqin
Qatar
:
League 1
FT
Lekhwia
0 - 4
Al Wakra
0-0
FT
Al Khor
1 - 1
Al Sailiya
0-0
FT
Al-Sadd
4 - 2
Al-Arabi SC
2-1
Cile
:
Primera B
FT
CD Copiapo S.A.
2 - 3
Huachipato
1-2
Colombia
:
Primera A
FT
Cortulua
1 - 1
Atletico Nacional
0-1
FT
Deportiva Once Caldas
1 - 1
Union Magdalena
0-0
FT
Atletico Junior Barranquilla
3 - 1
Patriotas
2-1
Colombia
:
Primera B
FT
Fortaleza F.C
3 - 1
Atletico Huila
0-0
FT
Universitario de Popayan
0 - 1
Depor Aguablanca
0-1
Saudi Arabia
:
Pro League
FT
Al-Feiha
2 - 0
Al-Tai
1-0
FT
Al-Hazm
2 - 0
Al-Raed
1-0
Messico
:
League 1
FT
Guadalajara
1 - 1
Queretaro
1-1
FT
Leon
2 - 1
Pachuca
1-1
FT
Club America
0 - 2
Atlas
0-0
FT
Monterrey
2 - 2
Cruz Azul
0-1
Messico
:
League 3
FT
Leones Univ Guadalajara B
0 - 1
Mazorqueros FC
0-0
Canoneros Marina
v
Montaneses
Escorpiones FC
v
Deportivo Zap
Lobos Huerta
v
Aguacateros CDU
FT
Deportivo Dongu
2 - 1
Leviatan Futbol
2-1
Ciervos
v
Alebrijes de Oaxaca B
UA De Zacatecas
v
Tritons Vallarta MFC
FT
Correcaminos UAT B
0 - 2
Cimarrones de Sonora B
0-2
FT
Mineros De Fresnillo
2 - 2
Catedraticos Elite
0-1
El Salvador
:
League 1
FT
Jocoro FC
3 - 2
Alianza
1-1
FT
Isidro Metapan
2 - 1
CD Chalatenango
1-0
FT
Santa Tecla
1 - 1
Once Municipal
0-0
Iran
:
Premier League
FT
Mes Rafsanjan
3 - 1
Sepahan
2-1
FT
Perspolis
1 - 0
Foolad Khuzestan
0-0
Australia
:
League 1
FT
Sydney
1 - 2
Perth Glory
0-0
FT
Central Coast Mariners
1 - 3
Melbourne Heart
1-1
Egitto
:
League Cup
FT
Pharco
0 - 0
Tala Al Jaish
0-0
FT
Ceramica Cleopatra FC
1 - 2
ENPPI Cairo
0-0
FT
El Zamalek
0 - 3
Ghazl El Mahallah
0-2
Marocco
:
League 2
FT
TAS de Casablanca
1 - 1
Chabab Atlas Khenifra
FT
Raja de Beni Mellal
1 - 0
Racing Casablanca
0-0
FT
Moghreb Tetouan
2 - 1
Stade Marocain du Rabat
1-0
Tunisia
:
Cup
Live*
ES Jerba Midoun
0 - 0
AS Gabes
Live*
Kalaa Sport
0 - 0
Stade Tunisien
Live*
Croissant Msaken
0 - 0
E.Gawafel.S.Gafsa
Live*
Jendouba Sport
0 - 0
S.S. Sfaxien
Live*
CS Korba
0 - 0
Stade Gabesien
Live*
AS Oued Ellil
0 - 0
ES Rades
Mondo
:
Friendly
Guatemala
0 - 0
Canada
Mondo
:
Club Friendlies
Live*
Dandenong Thunder
0 - 0
Green Gully Cavaliers
FT
Sigma Olomouc B
1 - 1
Unicov
1-1
FT
Blacktown City Demons
4 - 0
SD Bucks FC
2-0
FT
Surfers Paradise
16 - 2
Tallebudgera Valley
9-0
FT
Baltika
1 - 0
Lokomotiv Sofia
0-0
FT
SK Sokol Zapy
3 - 3
Admira Praha
1-2
Hradec Kralove B
0 - 0
FK OEZ Letohrad
FT
Uhersky Brod
5 - 0
Valasske Mezirici
4-0
Sokol Hostoun
0 - 0
Pribram
FT
Opava
1 - 3
FC Hlučín
1-0
FC Dabas
0 - 0
Dunaharaszti MTK
FT
FC Pisek
0 - 4
Dukla Prague
0-1
FT
Etar Veliko Tarnovo
3 - 1
FC Zagorets
1-0
FT
Sjk
2 - 0
Paide Linnameeskond
1-0
FT
Legia Warszawa B
0 - 3
LKS Lagow
0-2
FT
ZTS Dubnica
1 - 0
Jednota Banova
0-0
FT
Dinamo Minsk
1 - 1
FK Isloch Minsk
1-0
FT
Ceska Lipa
6 - 6
Sokol Velke Hamry
2-2
FT
Zlin
2 - 0
Slavia Kromeriz
1-0
FT
Astoria Walldorf
2 - 1
CfR Pforzheim
1-1
Thun
0 - 0
Koniz
FT
MSK Zilina B
0 - 3
Fotbal Třinec
0-3
FT
Arka Gdynia
2 - 1
Olimpia Elblag
1-1
FT
FK Slavoj Vysehrad
0 - 2
FC Viktoria Žižkov
0-0
FT
Banik Sous
0 - 3
FC Ústí nad Labem
0-2
Baltika-BFU Kaliningrad
0 - 0
Lokomotiv Sofia
FT
NK Osijek
3 - 0
Tabor Sezana
2-0
FT
Istra 1961
1 - 0
NK Dugopolje
1-0
FT
Viktoria Plzen
0 - 1
Boleslav
0-0
FT
FC Artmedia Petrzalka
2 - 3
Sokol Dolna Zdana
1-2
FT
NK Dubrava Zagreb
3 - 2
Radnik Sesvete
1-1
FT
Slovan Velvary
3 - 3
FC Vlašim
3-1
FT
Olimpija Ljubliana
2 - 3
Szombathelyi Haladas
1-0
Live*
Silkeborg
0 - 0
Middelfart
FT
Lisen
1 - 0
Slovan Bratislava
0-0
FT
Olsztyn OKS 1945
2 - 0
Sokol Ostroda
1-0
FT
Jihlava
2 - 1
Sokol Zivanice
0-0
FT
Gomel
4 - 0
FC Belshina Babruisk
3-0
FT
Chrobry Glogow
1 - 3
Miedz Legnica
1-3
FT
Bate Borisov
3 - 0
Slutsksakhar Slutsk
1-0
FT
Dila Gori
2 - 2
Sioni Bolnisi
0-0
FT
HNK Gorica
1 - 3
Rudes
0-1
FT
Hb Koge
3 - 0
KFUM Roskilde
1-0
FT
Odra Opole
7 - 1
Polonia Bytom
1-1
FT
Zaglebie Sosnowiec
0 - 1
Puszcza Niepolomice
0-0
FT
Korona Kielce
2 - 1
Wisla Pulawy
1-0
FT
Widzew Lodz
1 - 2
Chojniczanka Chojnice
0-1
FT
GKS Tychy
0 - 2
LKS Goczalkowice Zdroj
0-2
FT
Nykobing Falster
3 - 1
Hillerod Fodbold
2-1
Live*
Kosmonosy
0 - 0
Benatky Nad Jizerou
FT
Wacker Innsbruck
4 - 2
Kufstein
1-2
FT
Fremad Amager
4 - 1
AB Kobenhavn
2-1
FT
FC Dunav Ruse
2 - 2
FC Dobrudzha
0-1
Live*
Babelsberg
0 - 0
Blau Weiss 90 Berlin
FT
SC Gleisdorf
2 - 1
Union Gamlitz
1-0
FT
KKS 1925 Kalisz
1 - 0
Mieszko Gniezno
0-0
FT
Unia Janikowo
0 - 0
Pogon Moglino
0-0
FT
Unirea Dej
0 - 1
Hermannstadt
0-1
FT
Resovia
2 - 0
Hutnik Nowa Huta
2-0
FT
GKS Jastrzebie
1 - 2
GKS Katowice
0-0
Live*
Pirin Blagoevgrad
0 - 0
Sportist Svoge
FT
Naestved
3 - 1
FC Roskilde
3-0
FT
Hertha Zehlendorf
2 - 2
Tennis Borussia Berlin
2-0
FT
Koper
2 - 0
Kapfenberg
2-0
Live*
Humenne
0 - 0
Sport Podbrezova
FT
Pogon
2 - 1
Rapid Vienna
0-1
FT
LKS Lodz
2 - 1
Motor Lublin
0-1
FT
Neman Grodno
3 - 3
Dinamo Brest
2-1
FT
Brondby
1 - 4
Lyngby
1-0
FT
1. SC Znojmo
0 - 3
MFK Skalica
0-0
FT
Rekord Bielsko
0 - 2
Podhale Nowy
0-1
FT
CAI Comodoro Rivadavia
1 - 2
Grazer AK
1-2
FT
Hajduk
1 - 1
Velez Mostar
0-0
FT
Cukaricki
0 - 1
Urozhay Krasnodar
0-1
Live*
FC Unterfohring 1927
0 - 0
TSV Buchbach
Slavia Prague
v
Hajduk
FT
Oulu
3 - 0
Jaro
1-0
FT
Landskrona
2 - 3
Elite 3000 Helsingor
0-0
FT
Djurgarden
3 - 0
Vasteras SK FK
1-0
FT
Lokomotiv Plovdiv
3 - 1
FC Maritsa 1921
0-0
Live*
FSV Optik Rathenow
0 - 0
FC Lok Stendal
FT
Bayern Munich II
5 - 0
FC Ismaning
1-0
SKF Sered
0 - 0
Dukla Banska Bystrica
FT
SC Kriens
6 - 0
FC Hergiswil
3-0
Live*
İnter Turku
0 - 0
PIF
FT
Longford
1 - 1
Shamrock
0-1
PFK Montana
0 - 0
Yantra Gabrovo
FT
VSK Arhus
1 - 4
Young Boys Football Development
1-2
FT
Zalgiris Vilnius
2 - 2
Rigas Futbola skola
0-1
FT
Peresvet Podolsk
5 - 2
FK Kvant Obninsk
2-1
FT
CA River Plate
2 - 1
Dep. Maldonado
0-1
Live*
Wanderers
0 - 0
CA Rentistas
FT
FC Tundzha 1915
1 - 1
FC Sozopol
0-1
FT
Slavia Sofia
0 - 5
Metalist Kharkiv
0-1
FT
Zemplin Michalovce
3 - 2
Slavoj Trebisov
1-0
FT
Young Boys
3 - 1
Lausanne
FT
ETO Gyori
3 - 2
Rapid Vienna Amateure
1-2
FT
Halmstad
2 - 0
Falkenberg
2-0
FT
Lech Poznan B
3 - 3
Slask Wroclaw B
2-2
Live*
SC Paderborn 07 B
0 - 0
FC Oberneuland
FT
Chemnitzer
1 - 1
SpVgg Bayreuth
0-0
FT
NK Opatija
1 - 3
Kustosija
1-2
FT
Znicz Pruszkow
0 - 1
Belchatow
0-1
FT
FA 2000
3 - 2
Vanlose IF
3-0
FT
Cobh Ramblers
0 - 5
Waterford
0-2
Live*
LKS Nieciecza
2 - 0
Kolubara
FT
Slaven Belupo
1 - 0
Inter Zapresic
1-0
FT
Helsinki
3 - 0
Ilves T.
2-0
FT
FC 08 Homburg
4 - 1
UNA Strassen
2-0
FT
Nurnberg Am
0 - 1
SG Sonnenhof Grobaspach
0-1
FT
FK Krasnodar II
5 - 2
FC Hebar Pazardzhik
5-1
FT
Liefering
2 - 3
First Vienna
2-1
FT
Schweinfurt
8 - 0
Bayern Alzenau
3-0
Live*
SKU Amstetten
0 - 0
Bischofshofen
FT
Zenit
2 - 2
Botev Plovdiv
1-1
FT
Zurich
1 - 0
FC Wil 1900
1-0
Live*
Phonix Lubeck
0 - 0
SV Todesfelde
Live*
SV Schalding Heining
0 - 0
SV Donaustauf
FT
FV Illertissen
1 - 2
Memmingen
0-1
Live*
Heider SV
1 - 0
Eckernforder SV
Live*
FC Dornbirn
0 - 0
SV Telfs
FT
Hamburger SV II
3 - 3
Eintracht Norderstedt
2-1
FT
Rielasingen Arlen
0 - 1
TSG Balingen
0-1
Live*
SC Neusiedl 1919
0 - 0
Klingenbach
FT
Sirius
2 - 1
Örebro
1-1
FT
Stripfing
2 - 1
Sv Horn
2-0
FT
SG Austria Klagenfurt
5 - 1
NK Rogaska
4-0
Live*
Wiener Viktoria
0 - 0
SC/ESV Parndorf
FT
Erfurt
1 - 1
KSV Hessen Kassel
0-1
FT
Voska Sport
9 - 0
Bratstvo 07
3-0
FT
HNK Gorica
2 - 1
ASK Bravo
0-1
FT
KPV Kokkola
1 - 5
Vaasa
1-2
FT
Ried
6 - 0
Superfund Pasching
4-0
FT
Diosgyor VTK B
4 - 1
Salgotarjan-Baglyas
1-1
FT
Wacker Innsbruck
1 - 0
SC Imst
1-0
FT
Skra Czestochowa
1 - 5
Garbarnia Krakow
1-4
FT
Chiasso
0 - 1
FC Lugano
0-1
FT
Luzern
2 - 2
Altach
1-1
FT
Vaduz
4 - 0
Austria Lustenau
2-0
FT
FK Zarkovo
2 - 1
NK Lokomotiva Zagreb
2-1
FT
St Pauli II
3 - 0
VfR Neumunster
2-0
FT
Bedem Ivankovo
1 - 2
Zrinski Jurjevac
0-1
FT
Szentlorinc SE
0 - 1
Kozarmisleny SE
0-0
FT
Jagellonia
1 - 1
Mladost Lucani
1-0
FT
Basel
3 - 1
N. Xamax
2-0
FT
Drogheda Utd
1 - 1
Derry City
1-0
FT
Maribor
2 - 1
Lask Linz
1-0
FT
Salzburg
0 - 1
Admira Wm
0-0
FT
Slask Wroclaw
0 - 0
FAC Wien
0-0
FT
Terek
1 - 2
Lechia Gdansk
1-0
FT
Krylya Sovietov
1 - 1
NK Publikum Celje
0-1
FT
FC Wels
1 - 7
Blau-Weiss Linz
1-3
FT
TSV 1860 Rosenheim
3 - 1
TuS Holzkirchen
3-0
FT
Wiener Sportklub
2 - 3
SK Vorwarts Steyr
1-2
FT
Zlin B
2 - 5
Slovacko II
Live*
TSV Schott Mainz
0 - 0
Eisbachtal
FT
Orleta Radzyn P
4 - 2
Chelmianka Chelm
4-1
FT
Chernomorets
4 - 0
KF Prishtina
2-0
FT
Gornik Zabrze
1 - 2
Baltika
0-1
FT
FC Lviv
0 - 0
Hartberg
0-0
FT
Jeunesse Esch
1 - 1
Swift Hesperange
0-0
FT
Lech Poznan
4 - 1
Mura
2-1
Live*
Kuopion
0 - 0
KTP Kotka
FT
Aarau
9 - 0
Bellinzona
5-0
FT
Chlumec nad Cidlinou
1 - 0
FK Kolin
0-0
FT
Sparta Prague
2 - 0
Rostov
1-0
FT
Lokomotiv Moscow
1 - 1
Jablonec
1-0
FT
Dynamo Kiev
4 - 0
Racing Union
3-0
Live*
Bray Wanderers
0 - 0
Shamrock Rovers Darwin
FT
Teplice
2 - 1
Rapid Vienna
Turku
0 - 0
Ilves Tampere II
FT
Treaty United
0 - 2
Finn Harps
0-0
FT
Galway
0 - 2
Shelbourne
0-1
Sosp.
Nacional
0 - 0
CA Penarol
0-0
PPD
Sarmiento Junin
P - P
Santiago Wanderers
ITALIA Serie A
Genoa
0 - 0
Fine Gara
Udinese
Genoa
Udinese