Scores
Betting
English
English (UK)
Italiano
Français
Türkçe
Русский
Português
Português/Brasil
Srpski
Kiswahili
Ελληνικά
Serie A
Classifiche
Serie B
Premier League
Ligue 1
Premier League
FA Cup
La Liga
Serie A
Bundesliga
Ligue 1
Italia
OFC
Brasile
FIFA
Francia
Germania
Inghilterra
Olanda
Portogallo
Russia
Scozia
Spagna
Turchia
UEFA
AFC
Albania
Algeria
Argentina
Armenia
Australia
Austria
Azerbaijian
Belgio
Bielorussia
Bolivia
Bosnia Erzegovina
Bulgaria
CAF
Camerun
Cile
Cina
Cipro
Colombia
CONMEBOL
Croazia
Danimarca
Egitto
El Salvador
Equador
Estonia
Finlandia
Galles
Georgia
Giappone
Grecia
Indonesia
Iran
Irlanda
Irlanda del Nord
Islanda
Israele
Kenya
Lettonia
Lituania
Macedonia
Malta
Marocco
Messico
Mondo
Nigeria
Nord e Centro America
Norvegia
Paraguay
Perù
Polonia
Qatar
Repubblica Ceca
Repubblica Coreana
Romania
Saudi Arabia
Serbia
Slovacchia
Slovenia
Sud Africa
Svezia
Svizzera
Syria
Tunisia
Ucraina
Uganda
Ungheria
Uruguay
USA
Venezuela
Scores
Betting
Risultati
9 Ottobre 2021 Risultati Calcio
Ieri
Oggi
Live
Finita
Presto
Scelto
Domani
Italia
:
Lega Pro C1-A
FT
Pro Vercelli
0 - 2
FeralpiSalo
0-1
FT
Calcio Lecco
3 - 2
Padova
2-1
Italia
:
Lega Pro C1-B
FT
Reggiana
2 - 0
Olbia
0-0
FT
Montevarchi
2 - 1
Modena
1-1
FT
Fermana
1 - 1
Siena
1-1
FT
Gubbio
3 - 0
Pontedera
0-0
FT
Pistoiese
1 - 2
Teramo
1-2
Italia
:
Lega Pro C1-C
FT
Messina
1 - 3
Nuova Monterosi
1-1
FT
Avellino
1 - 0
Virtus Francavilla
1-0
FIFA
:
World Cup Qualification - Europe
FT
Lithuania
3 - 1
Bulgaria
1-0
FT
Kazakhstan
0 - 2
Bosnia and Herzegovina
0-1
FT
Azerbaijan
0 - 3
Ireland
0-2
FT
Georgia
0 - 2
Greece
0-0
FT
Sweden
3 - 0
Kosovo
1-0
FT
Finland
1 - 2
Ukraine
1-2
FT
Scotland
3 - 2
Israel
1-2
FT
Luxembourg
0 - 1
Serbia
0-0
FT
Switzerland
2 - 0
Northern Ireland
1-0
FT
Faroe Islands
0 - 2
Austria
0-1
FT
Moldova
0 - 4
Denmark
0-4
FT
Poland
5 - 0
San Marino
2-0
FT
Hungary
0 - 1
Albania
0-0
FT
Andorra
0 - 5
England
0-2
FIFA
:
World Cup Qualification - Africa
FT
Ethiopia
1 - 3
South Africa
0-1
FT
Guinea
2 - 2
Sudan
0-0
FT
Ghana
3 - 1
Zimbabwe
1-0
FT
Togo
1 - 1
Congo
0-1
FT
Senegal
4 - 1
Namibia
2-0
FT
Guinea Bissau
0 - 3
Morocco
0-2
UEFA
:
Under 19
FT
Ukraine(U19)
2 - 1
Finland(U19)
1-1
FT
Norway(U19)
5 - 0
Wales(U19)
1-0
FT
Czech Republic U19
2 - 0
Northern Ireland(U19)
1-0
FT
Denmark(U19)
5 - 2
Kazakhstan(U19)
2-0
FT
Austria(U19)
1 - 1
Belarus(U19)
1-0
FT
Poland(U19)
4 - 0
Malta(U19)
2-0
FT
Italy(U19)
3 - 0
Iceland(U19)
1-0
FT
Slovenia(U19)
1 - 1
Lithuania(U19)
1-0
FT
Georgia(U19)
1 - 0
Kosovo(U19)
0-0
FT
Hungary(U19)
2 - 0
Estonia(U19)
0-0
UEFA
:
Under 17
FT
Norway(U17)
2 - 2
Luxembourg(U17)
2-0
FT
Slovenia(U17)
1 - 0
Kosovo(U17)
0-0
FT
Turkey(U17)
1 - 0
Montenegro U17
1-0
FT
Denmark(U17)
5 - 1
Malta(U17)
2-1
PPD
Belgium(U17)
P - P
Azerbaijan(U17)
FT
Austria(U17)
2 - 0
Faroe Islands(U17)
1-0
UEFA
:
Women Under 17
FT
Denmark Women's(U17)
3 - 1
Switzerland Women's(U17)
1-1
FT
Hungary Women's(U17)
1 - 3
Ireland Women's(U17)
0-2
FT
Norway Women's(U17)
5 - 0
Bulgaria Women's(U17)
4-0
FT
Austria Women's(U17)
3 - 0
Greece Women's(U17)
1-0
Inghilterra
:
League 1
FT
Plymouth
2 - 1
Burton Albion
2-0
FT
Sheff Wed
1 - 0
Bolton
0-0
FT
Wycombe
2 - 0
Gillingham
2-0
FT
Ipswich
2 - 1
Shrewsbury
1-1
Inghilterra
:
League 2
FT
Forest Green
0 - 2
Swindon Town
0-0
FT
Stevenage
2 - 2
Exeter City
1-1
FT
Bristol Rovers
3 - 0
Carlisle
1-0
FT
Barrow
1 - 1
Leyton Orient
0-0
FT
Harrogate Town
6 - 1
Scunthorpe
5-0
FT
Mansfield
0 - 0
Oldham
0-0
FT
Hartlepool
2 - 1
Northampton
0-0
FT
Rochdale
0 - 1
Crawley Town
0-1
FT
Newport County
0 - 0
Bradford City
0-0
FT
Sutton United
4 - 3
Port Vale
1-2
FT
Walsall
2 - 1
Salford City
1-0
Inghilterra
:
Conference
FT
Altrincham
2 - 0
Maidenhead Utd
0-0
FT
Halifax Town
2 - 0
Weymouth
1-0
FT
Boreham Wood
2 - 0
Dagenham Red
0-0
FT
Bromley
2 - 0
Torquay
2-0
FT
Dover Athletic
1 - 2
Barnet
0-1
FT
Kings Lynn
0 - 1
Solihull Moors
0-0
FT
Southend Utd
0 - 4
Chesterfield
0-2
FT
Stockport
1 - 0
Aldershot Town
1-0
FT
Wealdstone
1 - 2
Eastleigh
0-1
FT
Woking
0 - 1
Grimsby Town
0-0
FT
Yeovil Town
0 - 2
Notts County
0-1
Inghilterra
:
National League North
FT
Blyth Spartans
0 - 2
Chorley
0-1
FT
Alfreton
1 - 1
AFC Fylde
0-0
FT
Darlington
1 - 0
Hereford
1-0
FT
Farsley Celtic
2 - 0
Curzon Ashton
0-0
FT
Gateshead
3 - 1
Boston Utd
3-1
FT
Gloucester City
0 - 0
Bradford Park Avenue
0-0
FT
Guiseley
2 - 0
Leamington
0-0
FT
Kettering
0 - 0
Chester FC
0-0
FT
Kidderminster
0 - 2
Brackley Town
0-2
FT
Spennymoor Town
1 - 0
Telford
0-0
FT
York City
3 - 1
Southport
1-1
Inghilterra
:
National League South
FT
Braintree Town
0 - 2
St Albans City
0-1
FT
Chippenham Town
1 - 3
Welling Utd
1-1
FT
Dartford
1 - 0
Hungerford Town
0-0
FT
Dorking
4 - 1
Bath City
2-1
FT
Dulwich Hamlet
1 - 2
Billericay Town
0-2
FT
Hampton & Richmond
4 - 2
Chelmsford City
1-1
FT
Havant and Waterlooville
5 - 2
Concord Rangers
4-0
FT
Hemel Hempstead Town
0 - 4
Oxford City
0-2
FT
Maidstone United
0 - 2
Eastbourne Borough
0-0
FT
Slough Town
1 - 3
Ebbsfleet
1-1
Inghilterra
:
Northern Premier League
FT
Grantham Town
1 - 2
Bamber Bridge
0-1
FT
Atherton Collieries
2 - 1
Matlock Town
1-0
FT
Gainsborough Trinity
1 - 1
Ashton Utd
1-0
FT
FC Utd of Manchester
0 - 2
Nantwich Town
0-0
FT
Hyde
0 - 1
Lancaster City
0-0
FT
Mickleover Sports
0 - 4
Morpeth Town
0-3
FT
Radcliffe Borough
2 - 3
Buxton
1-2
FT
South Shields
0 - 1
Basford Utd
0-1
FT
Stafford Rangers
0 - 1
Scarborough
0-0
FT
Warrington Town AFC
3 - 0
Stalybridge Celtic
1-0
FT
Whitby Town
0 - 1
Witton Albion
0-1
Inghilterra
:
Southern Premier League
FT
Dorchester Town
0 - 1
Hayes Yeading
0-0
FT
Kings Langley
1 - 1
Taunton Town
0-0
FT
Gosport Borough
1 - 2
Metropolitan Police
1-2
FT
Merthyr Town
0 - 2
Walton Casuals
0-1
FT
Salisbury City
2 - 2
Hartley Wintney
1-1
FT
Swindon Supermarine
0 - 1
Poole Town
0-0
FT
Truro City
2 - 1
Harrow Borough
0-1
FT
Wimborne Town
0 - 2
Farnborough Town
0-1
FT
Yate Town
1 - 1
Chesham Utd
0-0
FT
Weston Super Mare
2 - 1
Beaconsfield SYCOB
2-1
FT
Hendon
1 - 2
Tiverton Town
1-1
Inghilterra
:
FA Thropy
FT
Clitheroe
1 - 1
ET: 0-0 Pen: 9-10
Liversedge
1-1
FT
Bridlington Town
3 - 3
ET: 0-0 Pen: 5-4
Sheffield
1-1
FT
Mossley AFC
3 - 1
Ossett United
2-0
FT
Trafford
1 - 1
ET: 0-0 Pen: 1-3
Bootle
0-0
FT
Kendal Town
0 - 3
Yorkshire Amateur
0-2
FT
Prescot Cables
0 - 2
Frickley Athletic
0-0
FT
Pickering Town
2 - 1
Ramsbottom Utd
1-0
FT
Tadcaster Albion
1 - 5
Runcorn Linnets
0-4
FT
1874 Northwich
1 - 1
ET: 0-0 Pen: 1-4
Marine
0-0
FT
Stocksbridge Park Steels
0 - 2
Widnes
0-1
FT
Marske Utd
3 - 0
Glossop North End
2-0
FT
Workington
0 - 1
Dunston UTS
0-0
FT
Warrington Rylands
0 - 0
ET: 0-0 Pen: 2-3
Hebburn Town
0-0
FT
Market Drayton Town
0 - 7
Leek Town
0-3
FT
Soham Town Rangers
1 - 0
Shepshed Dynamo
0-0
FT
City of Liverpool
0 - 1
Colney Heath
0-1
FT
Cleethorpes Town
0 - 2
Shildon
0-0
FT
Coleshill Town
2 - 3
Newcastle Town
2-1
FT
Chasetown
0 - 0
ET: 0-0 Pen: 4-2
Halesowen Town
0-0
FT
Bury Town
0 - 2
Wisbech Town
0-1
FT
Kidsgrove Athletic
4 - 1
Evesham Utd
1-1
FT
Spalding Utd
3 - 2
Belper Town
1-1
FT
Carlton Town
1 - 1
ET: 0-0 Pen: 5-4
Bedworth Utd
0-1
FT
Bedford Town
5 - 0
Cambridge City
2-0
FT
Loughborough Dynamo
3 - 6
Sporting Khalsa
0-1
FT
Lincoln Utd
0 - 3
Sutton Coldfield Town
0-1
FT
Corby Town
5 - 3
Histon
1-1
FT
Yaxley
2 - 0
Biggleswade Utd
0-0
FT
Daventry Town
0 - 0
ET: 0-0 Pen: 1-4
Ilkeston
0-0
FT
Chichester City
1 - 2
Great Wakering Rovers
0-2
FT
Westfield
3 - 2
Ramsgate
0-2
FT
Heybridge Swifts
2 - 0
Barking
1-0
FT
Faversham Town
3 - 2
Tilbury
1-1
FT
Sittingbourne
1 - 3
Herne Bay
1-1
FT
Colney Heath FC
2 - 5
Basildon Utd
1-2
FT
VCD Athletic
1 - 2
Chertsey Town
1-0
FT
AFC Sudbury
0 - 0
ET: 0-0 Pen: 3-2
Cray Valley PM
0-0
FT
Maldon & Tiptree
1 - 1
ET: 0-0 Pen: 6-7
Felixstowe & Walton Utd
0-1
FT
Staines Town
3 - 1
Three Bridges
0-0
FT
Northwood
0 - 0
ET: 0-0 Pen: 4-3
Haywards Heath Town
0-0
FT
Marlow
1 - 0
FC Romania
0-0
FT
Welwyn Garden City
3 - 0
Ashford Town (Middlesex)
2-0
FT
East Grinstead Town
2 - 2
ET: 0-0 Pen: 2-4
Waltham Abbey
1-2
FT
Barton Rovers
0 - 2
Berkhamsted Town
0-1
FT
Hullbridge Sports
1 - 4
Hanwell Town
1-2
FT
Bedfont
3 - 1
Romford
2-1
FT
Tooting Mitcham Unted
1 - 4
Whitehawk
0-3
FT
Witham Town
1 - 0
Lancing
1-0
FT
Burgess Hill Town
1 - 1
ET: 0-0 Pen: 3-1
Sevenoaks Town
0-0
FT
Bracknell Town
3 - 2
Hertford Town
2-1
FT
Ware
2 - 2
ET: 0-0 Pen: 6-7
Canvey Island
0-0
FT
Aveley
1 - 2
Uxbridge
0-0
FT
Corinthian
1 - 2
Brentwood Town
0-2
FT
Hastings Utd
2 - 0
Ashford Town
1-0
FT
Aylesbury Utd
1 - 1
ET: 0-0 Pen: 2-4
Chipstead
0-1
FT
Harlow Town
3 - 1
Phoenix Sports
2-1
FT
Bristol Manor Farm
1 - 2
Paulton Rovers
0-1
FT
Didcot Town
1 - 5
Frome Town
1-2
FT
Melksham Town
3 - 2
Basingstoke Town
1-1
FT
Willand Rovers
2 - 1
Mangotsfield Utd
0-1
FT
North Leigh
2 - 2
ET: 0-0 Pen: 1-4
Binfield
2-1
FT
Cinderford Town
0 - 0
ET: 0-0 Pen: 4-2
Bideford AFC
0-0
FT
Larkhall Athletic
3 - 1
Slimbridge AFC
2-1
FT
Thatcham Town
1 - 0
ET: 0-0 Pen: 3-2
Sholing
1-0
FT
AFC Totton
6 - 0
Barnstaple Town
3-0
FT
Cirencester Town
5 - 1
Kidlington
0-0
FT
Thame Utd
3 - 0
Lymington Town
0-0
FT
Highworth Town
3 - 5
Plymouth Parkway
2-2
Inghilterra
:
Southern League Central Division
FT
Needham Market
1 - 1
Redditch Utd
0-0
FT
Alvechurch
2 - 0
Leiston
2-0
FT
Banbury Utd
1 - 0
Nuneaton
0-0
FT
Lowestoft Town
2 - 1
Bromsgrove Rovers
1-0
FT
Rushall Olympic
1 - 2
Tamworth
0-0
FT
Hednesford Town
2 - 2
Hitchin Town
0-1
FT
St Ives Town
1 - 7
Royston Town
0-2
FT
Stourbridge
1 - 1
Rushden&Diamonds
0-1
FT
Stratford Town
2 - 5
Peterborough Sports
1-2
FT
Biggleswade Town
7 - 0
Barwell
2-0
Inghilterra
:
Isthmian League
FT
Bowers & Pitsea
0 - 1
Kingstonian
0-0
FT
Cheshunt
0 - 1
Bognor Regis Town
0-1
FT
Corinthian Casuals
0 - 3
Merstham
0-1
FT
Folkestone Invicta
5 - 1
Brightlingsea Regent
2-0
FT
Haringey Borough
1 - 1
Cray Wanderers
1-0
FT
East Thurrock Utd
4 - 3
AFC Hornchurch
1-2
FT
Horsham
1 - 3
Potters Bar Town
1-1
FT
Leatherhead
0 - 3
Enfield Town
0-2
FT
Margate
2 - 6
Lewes
2-1
FT
Wingate & Finchley
1 - 1
Carshalton Athletic
0-1
FT
Worthing
3 - 1
Bishop's Stortford
2-0
Spagna
:
Segunda Liga
FT
Lugo
1 - 0
Girona
0-0
FT
Mirandes
3 - 3
Eibar
1-2
FT
Almeria
1 - 1
Las Palmas
1-0
FT
Oviedo
1 - 1
Sporting Gijon
1-0
Spagna
:
Segunda B, Group 1
FT
Leganes B
0 - 1
CD Cristo Atletico
0-0
FT
Bergantinos
2 - 1
Mostoles
1-1
Spagna
:
Segunda B, Group 2
FT
AD San Juan
1 - 2
UD Logrones B
0-0
FT
Burgos Promesas
1 - 1
Osasuna II
0-0
FT
CD Ardoi
0 - 3
Santander II
0-0
FT
Pena Sport
1 - 1
CD Cayon
0-0
FT
Real Sociedad C
3 - 1
UD Mutilvera
2-0
Spagna
:
Segunda B, Group 4
FT
Panaderia Pulido
0 - 1
Xerez Deportivo
0-1
Germania
:
League 5 OberLiga
FT
Eintracht Stadtallendorf
1 - 2
FC 1906 Erlensee
1-0
FT
CfR Pforzheim
0 - 4
SGV Freiberg
0-2
Germania
:
Regionalliga West
FT
M. Gladbach II
3 - 0
Sportfreunde Lotte
1-0
FT
Bonner sc
2 - 0
VFB Homberg
0-0
FT
RW Oberhausen
0 - 0
SV Straelen
0-0
FT
Preussen Munster
2 - 0
Fortuna Dusseldorf II
1-0
FT
Uerdingen
0 - 11
RW Essen
0-3
Germania
:
Regionalliga North
FT
Werder Bremen (Am)
6 - 0
Delmenhorst
3-0
FT
Heider SV
2 - 2
Eintracht Norderstedt
1-2
FT
BSV Rehden
2 - 0
FC Hansa Luneburg
2-0
FT
FC Oberneuland
0 - 1
SSV Jeddeloh
0-1
Germania
:
Regionalliga South
FT
Elversberg
6 - 0
TSG Balingen
3-0
FT
FC 08 Homburg
0 - 1
Aalen
0-1
FT
Fsv Frankfurt
2 - 2
Teutonia Watzenborn Steinberg
0-0
FT
KSV Hessen Kassel
0 - 2
Astoria Walldorf
0-2
FT
Offenbach
1 - 0
Bahlinger SC
1-0
FT
Stuttgart (Amt.)
0 - 0
Steinbach
0-0
FT
SSV Ulm 1846
3 - 0
FK Pirmasens
0-0
Germania
:
Regionalliga Bayern
FT
VfB Eichstatt
0 - 3
Nurnberg Am
0-2
FT
FC Pipinsried
0 - 2
Greuther Furth II
0-1
FT
TSV 1860 Rosenheim
0 - 2
Viktoria Aschaffenburg
0-1
FT
SV Schalding Heining
0 - 1
TSV Rain Am Lech
0-1
FT
SpVgg Bayreuth
0 - 3
Schweinfurt
0-1
Francia
:
CFA - Group A
FT
Chartres
3 - 1
Blois F.41
1-1
FT
Chateaubriant
0 - 1
St Pryve St Hilaire
0-1
FT
Granville
1 - 0
Saint Malo
1-0
FT
Poissy As
1 - 2
Lorient B
1-1
FT
FC Rouen
1 - 1
Vitre
0-1
FT
Guingamp B
1 - 1
Caen B
1-0
FT
Romorantin
1 - 3
Versailles 78
1-1
FT
Vannes OC
1 - 1
Plabennec
1-1
Francia
:
CFA - Group B
FT
Bobigny A.C.
2 - 1
Haguenau
0-1
FT
Fleury Merogis U.S.
2 - 0
Sainte Genevieve Sports
0-0
FT
Lens B
2 - 5
Stade Reims II
1-4
FT
ST Maur Lusitanos
1 - 0
Belfort ASM
0-0
FT
Metz B
1 - 0
Epinal
1-0
FT
SC Schiltigheim
2 - 0
Entente Sannois
1-0
FT
Saint Quentin
2 - 0
Auxerre B
1-0
FT
Gobelins
1 - 0
Beauvais
1-0
Francia
:
CFA - Group C
FT
Lyonnais B
2 - 2
Olympique de Marseille B
0-1
FT
Hyeres
1 - 1
Chasselay M.D. Azergues
FT
Monaco B
4 - 2
Saint-Priest
2-0
FT
Grasse
1 - 4
Jura Sud Foot
0-2
FT
Louhans-Cuiseaux
3 - 2
Aubagne
2-0
FT
Lyon la Duchere
0 - 1
Frejus Saint-Raphael
0-1
FT
Marignane Gignac
0 - 1
Toulon
0-1
FT
Martigues
3 - 1
GFA Rumilly Vallieres
2-0
Francia
:
CFA - Group D
FT
Trelissac
3 - 1
Chamalieres
2-0
FT
Bourges
2 - 0
Le Puy Foot 43 Auvergne
0-0
FT
FC Nantes B
0 - 0
FC Bergerac
0-0
FT
Canet Roussillon
1 - 0
Colomiers
0-0
FT
Yzeure AS
1 - 2
Montpellier B
1-1
FT
Mont-de-Marsan
0 - 4
Angers II
0-2
Olanda
:
League 2
FT
VVV Venlo
2 - 0
Maastricht
1-0
FT
Emmen
0 - 1
Excelsior
0-1
FT
Fc Eindhoven
2 - 1
Oss
1-0
Olanda
:
League 3
FT
Gelders Veenendaalse VV
0 - 2
HHC Hardenberg
0-0
FT
Scheveningen
0 - 0
Noordwijk
0-0
FT
Volendam Am.
0 - 1
IJsselmeervogels
0-1
FT
Quick Boys
2 - 0
TEC
1-0
FT
Kozakken Boys
2 - 3
Katwijk
1-1
FT
Rijnsburgse Boys
2 - 1
ASWH
1-0
FT
Spakenburg
4 - 2
Excelsior Maassluis
4-0
FT
Jong Sparta Rotterdam
1 - 4
AFC Amsterdam
0-2
Scozia
:
Challenge Cup
FT
Raith Rovers
3 - 1
East Fife
2-1
FT
Montrose
0 - 0
ET: 0-0 Pen: 2-4
Morton
0-0
FT
Elgin
2 - 4
Inverness Ct
2-2
FT
Cove Rangers
4 - 1
Albion Rovers
0-0
Russia
:
League 2
FT
Yenisey
1 - 1
Rotor Volgograd
0-1
FT
Dolgiye Prudy
2 - 0
Fakel Voronezh
0-0
FT
Veles Moscow
3 - 1
FK Krasnodar II
1-0
FT
Spartak Moscow II
0 - 1
Akron Togliatti
0-1
FT
Tekstilshchik
1 - 1
Tom Tomsk
0-0
FT
Volgar Astrakhan
0 - 2
FC Metallurg Lipetsk
0-2
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 0
Gazovik Orenburg
0-0
FT
Urozhay Krasnodar
0 - 2
Neftekhimik
0-0
FT
Torpedo Moscow
1 - 1
FC KAMAZ
0-0
Turchia
:
Third League Group 1
FT
Fatsa Belediyespor
0 - 0
Erbaaspor S
0-0
FT
Artvin Hopaspor
3 - 1
Kutahyaspor
2-0
FT
Kelkit Belediye Hurriyet
3 - 1
Elazığspor
1-1
FT
Karaman Bld.Spor
0 - 0
Hendek Spor
0-0
FT
Buğsaşspor
1 - 3
Arnavutkoy Belediyespor
1-2
FT
Osmaniyespor
0 - 1
Batman Petrolspor
0-0
FT
Bergama Bld.Spor
2 - 2
Yldrm Belediyesispor
1-0
FT
Catalca Spor
1 - 3
Nevsehir Spor Genclik
0-2
FT
Sancaktepe Bld.Spor
3 - 2
Kahta 02 Spor
1-1
Turchia
:
Third League Group 2
FT
Yeni Orduspor
0 - 0
Siirt Il Ozle Idaresi Spor
0-0
FT
Elazig Bld.Spor
0 - 0
Bayrampaşaspor
0-0
FT
Yeilyurt Belediyespor
3 - 1
Y.Aksarayspor
1-1
FT
Yomraspor
5 - 2
Kizilcabolukspor
3-1
FT
Yeni Altindag BS
0 - 0
Kestelspor
0-0
FT
Carsambaspor
1 - 0
Hacettepe
0-0
FT
Duzcespor
2 - 0
Kusadasispor
0-0
FT
Erzin Belediyespor
4 - 1
76 Igdir Belediye spor
1-0
FT
Sile Yildizspor
1 - 2
Halide Edip Adivarspor
0-1
Turchia
:
Third League Group 3
FT
Agri 1970 Spor
0 - 1
Gümüşhanespor
0-0
FT
Turk Metal Kirikkale
2 - 0
Mardin BB
0-0
FT
Karaman Belediyesi Spor
0 - 2
Edirnespor Genclik
0-1
FT
Ankara Adliyespor
3 - 0
Tepecikspor
1-0
FT
Erokspor
4 - 1
Celspor
1-1
FT
Belediye Derincespor
1 - 0
Ofspor
0-0
FT
Modafenspor
1 - 1
Ceyhanspor
1-1
FT
Fethiyespor
5 - 0
Karabükspor
1-0
FT
Karşıyaka
1 - 2
Orduspor
0-0
Brasile
:
Brasileirao Serie A
FT
Fluminense
0 - 0
Atletico Goianiense
0-0
FT
Atletico Mg
3 - 1
Ceara
2-0
FT
Recife
1 - 0
Corinthians
0-0
FT
Atletico Pr
0 - 2
Bahia
0-1
FT
Fortaleza EC CE
0 - 3
Flamengo
0-0
FT
Juventude (RS)
1 - 1
America Mineiro
1-1
FT
Palmeiras
2 - 4
Bragantino
1-3
Brasile
:
Brasileirao Serie B
FT
Guarani
3 - 0
Londrina (PR)
0-0
FT
Vitoria Bahia
0 - 1
Confianca (SE)
0-1
FT
Sampaio Correa (MA)
1 - 0
Vasco Da Gama
0-0
FT
CSA Alagoas AL
4 - 1
Brusque
2-1
Brasile
:
Brasileiro Serie C
FT
Tombense
2 - 2
Manaus FC(AM)
0-0
FT
Gremio Novorizontin
1 - 0
Ypiranga(RS)
0-0
Argentina
:
League 1
FT
Argentinos Juniors
0 - 2
Defensa Y Justicia
0-0
FT
Sarmiento Junin
3 - 0
Aldosivi
1-0
FT
Patronato Parana
1 - 2
Racing Club
0-0
FT
CA Banfield
0 - 1
River Plate
0-1
FT
Boca Juniors
4 - 2
Lanus
2-1
Argentina
:
League 2
FT
Gimnasia Jujuy
3 - 1
Guillermo Brown
1-0
FT
Tristan Suarez
2 - 2
CA Brown Adrogue
1-1
FT
Barracas Central
1 - 3
Independiente Riv.
0-1
FT
Dep. Moron
0 - 2
Villa Dalmine
0-1
FT
Quilmes
2 - 1
Atletico Atlanta
0-1
FT
Almagro
2 - 0
Defensores de Belgrano
0-0
FT
Alvarado Mar del Plata
0 - 1
CA Estudiantes
0-1
USA
:
MLS
FT
New York
1 - 0
Inter Miami CF
1-0
FT
FC Cincinnati
1 - 2
Philadelphia
0-1
FT
Seattle
4 - 1
Vancouver Whitecaps
2-1
USA
:
USL Championship
FT
Charlotte Independence
2 - 1
New York Red Bulls Reserve
0-1
FT
New Mexico
1 - 1
Rio Grande Valley
1-1
FT
Louisville City FC
4 - 3
Swope Park Rangers
2-1
FT
Tulsa Roughneck
1 - 2
El Paso Locomotive
1-2
FT
Seattle Sounders Reserve
4 - 1
Los Angeles Blues
0-0
FT
Arizona United SC
1 - 0
Oakland Roots
1-0
FT
San Diego Loyal SC
2 - 1
Sacramento Republic
0-1
USA
:
National independent Football League
FT
Detroit City
1 - 0
Michigan Stars
0-0
FT
New Amsterdam
4 - 0
Maryland Bobcats
3-0
Live*
Stumptown Athletic
0 - 0
LA Force
FT
Chicago House
1 - 0
San Diego 1904
1-0
Svizzera
:
Promotion League
FT
FC Black Stars Basel
3 - 2
Bavois
2-1
FT
FC Breitenrain
4 - 0
Chiasso
3-0
FT
Bruhl SG
0 - 3
Young Boys(U21)
0-0
FT
SC Cham
1 - 3
Stade Nyonnais
0-1
FT
YF Juventus Zurich
1 - 4
Bellinzona
1-1
FT
Zurich B
3 - 0
Biel-Bienne
0-0
FT
Etoile Carouge
2 - 1
Basel B
1-0
Danimarca
:
League 3
FT
OKS
2 - 2
FC Aarhus Fremad B
1-2
FT
B 1908
1 - 1
Ringsted
0-0
FT
GVI
1 - 3
Holbaek
1-3
FT
SfB-Oure
5 - 2
Tarup Paarup IF
2-1
Romania
:
Liga 3
FT
Dante Botosani
1 - 1
Pascani
0-0
FT
Tunari
0 - 2
AFC Bucuresti
0-2
FT
CSM Fetesti
0 - 3
Inainte Modelu
FT
Kids Tampa Brasov
0 - 2
ACS Olimpic Cetate Rasnov
0-1
FT
CS RapidR Suceava
0 - 2
Somuz Falticeni
0-0
FT
Oltenita
1 - 4
Voluntari B
1-3
FT
CSM Focsani
1 - 1
Metalul Buzau
1-0
FT
FC Zalau
1 - 0
Cluj II
0-0
FT
CSO Plopeni
2 - 3
Pucioasa
1-1
FT
ACS Viitorul Simian
2 - 2
Pandurii Tg. Jiu
1-0
Minerul Costesti
v
CSO Petrolul Potcoava
0-1
CSM Bacau
v
F.C. Vaslui
0-0
Finlandia
:
Kakkonen Group C
FT
OTP
3 - 0
GBK Kokkola
0-0
Norvegia
:
League 2 - A
FT
Kvik Halden
3 - 2
Floro
2-0
FT
Brattvag
0 - 4
Kongsvinger
0-2
FT
Hodd
2 - 0
Eidsvold TF
1-0
FT
Baerum
3 - 2
Alta
1-1
FT
Valerenga B
0 - 5
Asker Fotball
0-3
Norvegia
:
League 2 - B
FT
Sotra
3 - 2
Fram Larvik
2-2
FT
Oygarden FK
3 - 2
Kjelsas IL
1-1
FT
Vard Haugesund
5 - 1
Floy Flekkeroy IL
1-0
FT
FK Arendal
2 - 1
Notodden
1-0
Irlanda del Nord
:
League 1
FT
Ballymena Utd
0 - 1
Crusaders
0-1
FT
Linfield
4 - 0
Carrick Rangers
4-0
Irlanda del Nord
:
IFA Championship
FT
Ballinamallard Utd
0 - 0
Institute
0-0
FT
Queen's University
0 - 2
Annagh Utd
0-2
FT
Knockbreda Parish
2 - 3
Ards
2-0
FT
Newry City
1 - 1
Loughgall
0-1
FT
Dergview
1 - 2
Harland & Wolff Welders
1-1
Svezia
:
CUP
FT
IF Viken
0 - 5
Landskrona
0-2
Svezia
:
Division 1 Norra
FT
Gefle
2 - 2
Hammarby TFF
0-2
FT
Brommapojkarna
2 - 1
Assyriska FF Sodertalje
1-0
FT
Hudiksvalls Forenade FF
0 - 0
Haninge
0-0
FT
IF Sylvia
0 - 1
Karlstad BK
0-1
FT
Taby IS
1 - 2
Dalkurd FF
0-0
Svezia
:
Division 1 Södra
FT
Tvaakers IF
0 - 2
Vanersborgs FK
0-1
FT
Skovde AIK
1 - 0
Lindome GIF
1-0
FT
IFK Malmo FK
0 - 0
Qviding FIF
0-0
FT
Osterlen FF
1 - 2
Lunds BK
0-2
FT
Linkopings FF
0 - 3
Oskarshamns AIK
0-1
FT
Torns IF
1 - 1
Ljungskile
0-1
FT
Atvidaberg
1 - 0
Utsiktens BK
0-0
Galles
:
Premier Leagues
FT
Connah's QN
0 - 1
The New Saints
0-0
FT
Aberystwyth Town
0 - 1
Caernarfon
0-1
FT
Bala Town
1 - 1
Newi Cefn Druids
1-0
FT
UWIC Inter Cardiff
0 - 2
Haverfordwest County
0-0
FT
Flint Town Utd
3 - 2
Barry Town AFC
2-1
FT
Newtown AFC
3 - 1
Pen-y-Bont FC
2-0
Bielorussia
:
Premier League
FT
Naftan
1 - 1
Dnepr Mogilev
1-0
FT
FK Lida
0 - 1
Arsenal Dzyarzhynsk
0-1
FT
Volna Pinsk
2 - 0
Gomelzheldortrans
0-0
AFC
:
Asian Cup
FT
Guam Island
0 - 1
Cambodia
0-1
Estonia
:
League 1
FT
Levadia Tallinn
5 - 0
Parnu Linnameeskond
2-0
Israele
:
League 4
FT
Ahi Acre
0 - 0
Hapoel Dir Hanna
0-0
FT
Maccabi Ironi Yafia
4 - 0
Hapoel Ironi Arraba
1-0
FT
Hapoel Pardesiyah Noam
0 - 1
Hakoah Amidar Ramat Gan
0-0
FT
Sporting Tel Aviv
0 - 3
Hapoel Hod HaSharon
0-2
Lettonia
:
League 2
FT
Rezekne / BJSS
2 - 0
JDFS Alberts
0-0
FT
Grobina
0 - 3
Tukums-2000
0-1
FT
Saldus SS/Leevon
3 - 0
FK Dinamo Riga / Staiceles Bebri
2-0
FT
FK Smiltene BJSS
2 - 4
Albatroz
1-2
Polonia
:
League 3
FT
Wisla Pulawy
1 - 1
Znicz Pruszkow
1-1
FT
Olimpia Elblag
1 - 0
Garbarnia Krakow
0-0
FT
Sokol Ostroda
2 - 1
Hutnik Nowa Huta
1-1
FT
Wigry Suwalki
5 - 0
Pogon Siedlce
2-0
FT
Chojniczanka Chojnice
5 - 0
Belchatow
1-0
FT
KKS 1925 Kalisz
0 - 0
Motor Lublin
0-0
FT
Stal Rzeszow
4 - 3
Slask Wroclaw B
2-1
Polonia
:
League 2
FT
GKS Katowice
2 - 2
GKS Tychy
2-0
Polonia
:
League 4
FT
Legia Warszawa B
6 - 2
KS Blonianka Blonie
3-1
FT
Carina Gubin
1 - 0
BTP Stal Brzeg
0-0
FT
Miedz Legnica II
2 - 0
Lechia Zielona Gora
1-0
FT
Baltyk Koszalin
0 - 1
Sokol Kleczew
0-0
FT
Blekitni Stargard Szczecinski
0 - 0
GKS Przodkowo
0-0
FT
Cracovia Krakow II
4 - 2
Chelmianka Chelm
3-0
FT
LKS Goczalkowice Zdroj
0 - 0
Zaglebie Lubin B
0-0
FT
Pogon Nowe Skalmierzyce
0 - 2
Olimpia Grudziadz
0-0
FT
Warta Gorzow Wielkopolski
1 - 1
Rekord Bielsko
1-0
FT
Siarka Tarnobrzeg
4 - 0
Podlasie Biala Podlaska
2-0
FT
Elana Torun
0 - 1
Kotwica Kolobrzeg
0-1
FT
Mamry Gizycko
1 - 3
Unia Skierniewice
1-1
FT
Piast Zmigrod
0 - 6
Sleza Wroclaw
0-5
FT
MKS Kutno
0 - 0
Ursus Warszawa
0-0
FT
Lechia Tomaszow Mazowiecki
0 - 3
Swit Nowy Dwor Mazowiecki
FT
Polonia Sroda
1 - 0
Jarota Jarocin
0-0
FT
Pilica Białobrzegi
1 - 2
Polonia Warsaw
1-0
FT
Znicz Biala Piska
0 - 3
Jagiellonia Bialystok B
FT
Unia Janikowo
2 - 1
Pogon Szczecin II
1-1
FT
KP Starogard Gdanski
2 - 3
Zawisza Bydgoszcz
1-1
FT
Swit Skolwin
3 - 0
Kluczevia Stargard
1-0
FT
Czarni Polaniec
0 - 1
Avia Swidnik
FT
Gornik Zabrze II
1 - 0
Karkonosze J. Gora
0-0
FT
Wolczanka WP
0 - 3
Unia Tarnow
0-1
FT
Polonia Bytom
2 - 0
GKS Pniowek Pawlowice Slaskie
1-0
FT
LKS II Lodz
2 - 2
GKS Wikielec
1-0
FT
Wisloka Debica
1 - 3
LKS Lagow
0-1
FT
Odra Wodzislaw
2 - 1
Gwarek Tarnowskie Gory
2-0
FT
Stolem Gniewino
1 - 0
Baltyk Gdynia
0-0
Slovacchia
:
CUP
FT
SK Pramen Kovacova
0 - 2
Slovan Bratislava
0-1
Slovacchia
:
League 2
FT
Partizan Bardejov
0 - 1
Dukla Banska Bystrica
0-1
FT
Humenne
2 - 0
Namestovo
1-0
FT
KFC Komarno
3 - 1
FK Puchov
2-0
FT
Slavoj Trebisov
0 - 3
FK Kosice
0-1
FT
MSK Zilina B
0 - 2
MFK Skalica
0-0
Slovenia
:
League 2
FT
NK Bilje
0 - 2
NK Rudar Velenje
0-0
FT
NK Rogaska
0 - 1
ND Beltinci
0-0
FT
NK Brezice
0 - 1
NK Primorje
0-0
Cile
:
Primera A
FT
Audax Italiano
2 - 3
Palestino
0-2
FT
Everton CD
1 - 0
Univ. De Chile
0-0
FT
CSD Antofagasta
1 - 0
Melipilla
0-0
FT
Colo Colo
2 - 0
Huachipato
0-0
Cile
:
Primera B
FT
Fernandez Vial
2 - 2
Rangers Talca
0-2
Colombia
:
Primera A
FT
Deportiva Once Caldas
0 - 2
Deportes Tolima
0-1
FT
Dep. Cali
2 - 2
La Equidad
1-0
FT
Los Millionarios
0 - 0
America de Cali
0-0
FT
Atletico Huila
1 - 4
Atletico Nacional
1-1
Colombia
:
Primera B
FT
Real Santander
1 - 1
Valledupar
1-1
FT
Union Magdalena
3 - 3
Depor Aguablanca
2-0
Paraguay
:
League 2
FT
3 de Febrero
2 - 1
Rubio Nu Asuncion
1-0
FT
Tacuary
3 - 2
Guarani de Trinidad
3-2
FT
2 de Mayo
0 - 2
Independiente F.B.C.
0-1
FT
Club Fernando de la Mora
0 - 1
Resistencia SC
0-0
Perù
:
League 2
FT
Dep. Union Comercio
0 - 0
ET: 0-0 Pen: 6-7
Carlos Stein
0-0
FT
Chavelines Juniors
1 - 2
Atletico Grau
0-1
Uruguay
:
First Division
FT
CA Progreso
1 - 0
CA River Plate
1-0
FT
CA Rentistas
0 - 1
CA Penarol
0-1
FT
Wanderers
0 - 1
CA Torque
0-1
Venezuela
:
League 1
FT
Carabobo
2 - 0
Yaracuyanos
1-0
FT
Estudiantes Merida
0 - 2
Dep. Tachira
0-1
Venezuela
:
League 2
FT
Real Frontera
0 - 2
Titanes FC
0-0
FT
Levski Lom
2 - 0
Angostura
1-0
FT
Yaracuy FC
3 - 4
Urena SC
3-2
FT
Univ Los Andes
1 - 0
Fundacion Lara Deportiva
0-0
Messico
:
League 2
FT
Tampico Madero
3 - 3
Correcaminos UAT
1-0
Messico
:
League 3
FT
Aguacateros CDU
4 - 0
Ciervos
1-0
FT
Inter de Queretaro
0 - 2
Altamira
0-1
Live*
Catedraticos Elite
0 - 0
CD Alacranes de Durango
FT
Atletico Saltillo
1 - 0
Correcaminos UAT B
1-0
FT
Sporting Canamy
0 - 2
Canoneros Marina
0-0
FT
Loros Universidad
2 - 1
Leones Univ Guadalajara B
1-1
El Salvador
:
League 1
FT
Municipal Limeno
1 - 1
Once Municipal
0-0
FT
CD Platense Municipal Zacatecoluca
1 - 3
Luis Angel Firpo
1-0
Giappone
:
League CUP
FT
Fc Tokyo
2 - 1
Nagoya
1-0
Giappone
:
J-League2
FT
Iwata
4 - 1
Giravanz Kitakyushu
4-1
FT
Tokyo Verdy
1 - 2
Okayama
0-1
FT
Kyoto Purple Sanga
2 - 1
SC Sagamihara
1-0
FT
Yamagata
2 - 1
Blaublitz Akita
1-0
FT
Matsumoto Yamaga
0 - 1
Tochigi SC
0-1
FT
Mito Hollyhock
2 - 1
Thespa Kusatsu Gunma
1-1
Giappone
:
J-League 3
FT
Grulla Morioka
2 - 1
Gainare Tottori
2-1
FT
Fukushima Utd FC
1 - 1
Kagoshima United
0-1
FT
Imabari
0 - 1
Tegevajaro Miyazaki
0-0
FT
Vanraure Hachinohe
0 - 5
Roasso Kumamoto
0-0
FT
Fujieda MYFC
5 - 1
Azul Claro Numazu
3-1
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 0
FC Gifu
0-0
Repubblica Coreana
:
League 1
FT
Gangwon
2 - 2
Jeju Utd FC
0-0
Repubblica Coreana
:
League 3
FT
Yangju Citizen
1 - 1
Gangneung
0-0
Australia
:
Brisbane Premier League
FT
Bayside Utd FC
5 - 2
The Lakes
4-0
FT
Albany Creek
4 - 0
St George Willawong FC
1-0
Australia
:
Brisbane Capital League 1
FT
Pine Hills
1 - 1
ET: 0-1
Logan Metro
Tunisia
:
League 2
Live*
J.S. Kairouanaise
0 - 0
Stade Tunisien
Live*
Esperance Sportive Zarzis
0 - 0
CO Medenine
Mondo
:
Friendly
FT
Uzbekistan
5 - 1
Malaysia
3-1
FT
Gambia
1 - 2
Sierra Leone
1-2
FT
Morocco B
2 - 0
South Sudan
1-0
FT
Curacao
1 - 2
New Zealand
0-2
FT
Mexico(U21)
3 - 1
Romania(U21)
2-0
FT
Portugal
3 - 0
Qatar
1-0
Live*
Nicaragua
0 - 0
Cuba
Mondo
:
Club Friendlies
FT
Tallebudgera Valley
4 - 3
Nerang II
2-2
FT
Caboolture FC
1 - 3
Grange Thistle SC
1-1
FT
Steaua Bucuresti
2 - 1
CS Voluntari
1-0
FT
FC Arges Pitesti
4 - 0
Concordia Chiajna
4-0
FT
Gaz Metan Medias
2 - 0
Gloria Buzau
2-0
FT
CSKA 1948 Sofia
2 - 0
Marek Dupnitza
2-0
FT
Dinamo Bucuresti
3 - 2
Petrolul Ploiesti
1-1
FT
Dacia Mioveni
1 - 0
Rapid Bucuresti
1-0
FT
Diosgyor
1 - 4
Mezokovesd-Zsory
0-1
FT
Bate Borisov
2 - 1
FK Isloch Minsk
2-0
FT
Zaglebie
1 - 1
Chrobry Glogow
1-0
FT
Ofi
5 - 1
AO Poros
2-1
FT
Rakow Czestochowa
1 - 0
Podbeskidzie
0-0
PPD
HNK Gorica
P - P
Slaven Belupo
FT
GKS Glinik Gorlice
0 - 6
Wisla Krakow
0-2
FT
Dnipro-1
2 - 2
Metalist 1925 Kharkiv
0-1
FT
Altınordu
0 - 1
Göztepe
0-1
FT
Borec Veles
2 - 0
Vardar
1-0
FT
Dinamo Brest
3 - 2
Neman Grodno
1-1
FT
Lech Poznan
5 - 1
LKS Lodz
FT
Gornik Leczna
2 - 1
Pogon Grodzisk Mazowiecki
0-0
FT
Mainz
1 - 1
Kaiserslautern
1-0
FT
Krasnodar
2 - 1
Rubin Kazan
0-1
FT
Galatasaray
4 - 3
Tuzlaspor
2-1
FT
Ludogorets
2 - 2
Yantra Gabrovo
1-1
FT
Kissamiko
1 - 3
Giouchtas
0-1
FT
Doxa Dramas
0 - 1
Kozani F.S.
0-0
FT
Panaitolikos Agrinio
3 - 0
Panagriniakos
1-0
Live*
FC Preussen Espelkamp
0 - 0
Fortuna Dusseldorf
Live*
Miguel Iturralde
0 - 0
La Union Pujili
Live*
Rosario Central SE
0 - 0
Socorrense SE
FT
Toluca
0 - 2
Tigres
0-2
FT
Guadalajara
4 - 1
Leon
2-0
ITALIA Lega Pro C1-A
Pro Vercelli
0 - 2
Fine Gara
FeralpiSalo
Pro Vercelli
FeralpiSalo